TSB, TOBB SAİK ve asistan şirketleri yöneticileri sektörün ikame araç sorununu konuştu

 TSB, TOBB SAİK ve asistan şirketleri yöneticileri sektörün ikame araç sorununu konuştu

TSB, TOBB SAİK ve tüm asistans firmalarının yöneticileri sigorta sektörünün son dönemde gündeme gelen ikame araç temininde yaşanan sorunları online toplantıda görüştü. Yapılan toplantıda tüm tarafların katılacağı bir komisyon kurularak ortak çözümü bulma ve sorunları giderme kararı alındı. 

Türkiye Sigorta Birliği (TSB), TOBB SAİK (Sigorta Acenteleri İcra Komitesi), tüm asistans firmalarının ve büyük sektörel tedarikçi firmalarının yöneticileri sigorta sektörünün son dönemde gündeme gelen ikame araç temininde yaşanan sorunları online toplantıda görüştü. Toplantıda tüm tarafların katılacağı bir komisyon kurularak ortak çözümü bulma ve sorunları giderme kararı alındı. 

TOBB SAİK tarafından yapılan açıklamanın tamamı şu şekilde:

“Değerli Meslektaşlarımız,

TOBB SAİK yöneticileri 15 Eylül 2021 tarihinde TSB, sigorta şirketleri, tüm asistans firmaları ve büyük sektörel tedarikçi firmalarının yöneticileri ile  birlikte sigorta sektöründeki ikame araç temininde yaşanılan sorunlarla ilgili olarak video konferans aracılığıyla önemli bir toplantı yapmışlardır.

TOBB SAİK yöneticileri; İkame araç ve çekici sorunları için acenteler adına rahatsızlıkları katılımcılara aktarmışlardır. Keza sigorta şirketleri yöneticileri de benzer sorun ve şikayetlerde bulunmuştur.

Toplantıya katılan her kurum kendi açısından konu ve sorunları  değerlendirerek görüş ve önerilerini katılımcılara aktarmışlardır. Toplantı asistans hizmetleri anlamında katılım ve büyüklük açısından bir ilk olma özelliği taşımıştır.

Toplantı sonunda tüm tarafların katılacağı bir komisyon kurularak ortak çözümü bulma ve sorunları giderme kararı alınmıştır. Ortak çalışmalar sonrasında sorunların çözümü adına alınan karar ve yapılacak uygulamalar sektör ile de paylaşılacaktır.”

İlginizi Çekebilir