OSEM faaliyetlerine TSB bünyesinde başladı

Türkiye Sigorta Birliği bünyesinde faaliyetlerine başlayan Oto Yedek Parça ve Servis Sertifikasyon Merkezi (OSEM) 16 Mart 2016 tarihinde İstanbul’da düzenlenen bir toplantıyla kamuoyuna tanıtıldı. Toplantıya Hazine Müsteşarlığı Müsteşar Yardımcısı Ahmet Genç, Türkiye Sigorta Birliği Başkanı Ramazan Ülger, OSEM Yönetim Kurulu Başkanı Ceyhan Hancıoğlu ile OSEM Genel Müdürü Bener Yıkılmaz katıldı.

Toplantının açılış konuşmasını yapan Hazine Müsteşarlığı Müsteşar Yardımcısı Ahmet Genç OSEM’in hem kamu tarafında, hem özel sektör tarafında sigorta ve otomotiv sektörüne çok önemli katkılar sağlayacağını umduğunu belirterek “Sektörümüzün gelişimi için en iyiyi bulmak amacıyla Müsteşarlığımız, TSB, sigorta şirketleri ve sektörümüzün diğer paydaşları ile sıkı bir işbirliği içinde çalışmaktadır. OSEM’in, TSB tarafından sermaye konularak sektör için kurulan ilk anonim şirket olması dolayısıyla, misyonun çok önemliolduğunu düşünüyoruz” dedi.

Konuşmasında, OSEM’in faaliyetlerinin sigorta sektöründe oto branşının geleceği için önemli bir iz bırakacağına inandığını söyleyen Türkiye Sigorta Birliği Başkanı Ramazan Ülger üç yıldır üzerinde çalıştıklarını bu projenin hayata geçirilmesinden duydukları memnuniyeti dile getirdi. Ülger “Oto yedek parça ve servis sertifikasyonu konusunda Amerika, İngiltere, İspanya gibi önemli ülkelerdeki modeller incelendi. Bizim için en uygun modelin, sigorta sektörü tarafından bağımsız bir şirket kurulması olduğuna karar verildi. Sektör olarak OSEM’den beklentimiz, oto branşında parça ve servis sertifikasyonu konularında sigorta şirketleri oto hasar birimlerinin maliyet yönetimine ve hizmet kalitesi ile müşteri memnuniyetine katkı sağlamasıdır” dedi.

‘OSEM SİGORTA ŞİRKETLERİ İÇİNREFERANS MERKEZİ OLACAK’
OSEM Yönetim Kurulu Başkanı Ceyhan Hancıoğlu da faaliyetleri arttıkça OSEM’in sigorta şirketleri için referans merkezi olacağını belirterek “Yaptığımız işlerle ilgili karşılıklı bilgi alışverişinde bulunabilirsek sektör içinde yer alan bazı tespitlere çözüm önerileri bulmasına da yardımcı olabiliriz” dedi.

OSEM, sigorta şirketlerinin oto branşında trafik kazaları sonucu oluşan maddi hasarın yönetimine ve kontrolüne yönelik destek verecek bir şirket olarak kuruldu. Şirketin temel konuları arasında; tedariği yapılan sertifikalı orjinale eşdeğer yedek parçanın takibini ve doğrulamasını yapmak ile eşdeğer yedek parça ve servis sertifikasyonu konusunda ilgililere hizmet üretmek bulunuyor.

Yorum yazın