S&P: Latin Amerikalı sigortacılar 2024’te zorlu bir ekonomik görünümle karşı karşıya kalabilir

 S&P: Latin Amerikalı sigortacılar 2024’te zorlu bir ekonomik görünümle karşı karşıya kalabilir

S&P Global Ratings’in Latin Amerika (LatAm) sigorta ortamına ilişkin son analizinde, 2024’te küresel ekonomik büyümede öngörülen yavaşlama nedeniyle ufukta zorlu bir ekonomik görünüm olduğuna işaret ediliyor.

S&P Global Ratings’in Latin Amerika (LatAm) sigorta ortamına ilişkin son analizinde, 2024’te küresel ekonomik büyümede öngörülen yavaşlama nedeniyle ufukta zorlu bir ekonomik görünüm olduğuna işaret ediliyor. Çoğu Latin Amerika ülkesinin 2024 yılında bölgenin en büyük iki ekonomisi olan Brezilya ve Meksika’daki yavaşlamalar nedeniyle daha yavaş bir büyüme yaşaması bekleniyor.

S&P, ABD’de büyümenin daha yavaş olacağını tahmin ediyor. Bu da Latin Amerika ülkeleriyle olan güçlü ekonomik ilişkileri göz önüne alındığında önemli bir endişe. Bu yavaşlamanın Latin Amerika üzerinde önemli yansımaları olabilir. İhracatlarının %80’inden fazlası için ABD’ye bağımlı olan Meksika gibi ülkeler özellikle etkilenecek. Ek olarak Euro Bölgesi ve Çin’deki ekonomik sıkıntılar da zorlu görünüme katkıda bulunuyor.

S&P, Latin Amerika’nın 2024’teki durgun ekonomisinin sigortacıların büyüme beklentileri üzerinde baskı oluşturabileceğini belirtirken fırsatların etkiyi hafifletebileceği ve sigortacıların kârlı bir büyüme elde etmeye devam etmesine olanak sağlayabileceğini ifade ediyor.

İlginizi Çekebilir