“Sektördeki en büyük değişim insan yapısında”

 “Sektördeki en büyük değişim insan yapısında”

5N1S’nin bu bölümdeki konuğu Sompo Sigorta Yönetim Kurulu Başkanı Recai Dalaş oldu. 21 yıllık sektör tecrübesine sahip Dalaş, bugün sigorta sektöründe en büyük değişimin insan yapısında olduğunu belirterek, “Teknoloji, iş yapma şartları, süreçler, ürünler çok değişti. Ancak en zorlayıcı husus insan beklentilerinin yapısının ve özelliklerinin değişmesi” dedi.

Sompo Sigorta Yönetim Kurulu Başkanı Recai Dalaş, Sigortacı Gazetesi izleyicilerine özel açıklamalarda bulundu. Bugünkü sigorta sektöründe en büyük değişimi insan yapısında gördüğünü belirten Dalaş, şöyle devam etti: “Eski kuşakların hayata bakışı, doğduklarındaki şartlar çok farklıydı. Şimdiki nesil cep telefonuyla doğan bir nesil. Biz çeşitli nedenlerden ötürü biraz daha dar bir vizyona sahiptik. Şimdiki gençler daha hırslı, daha iddialı ve daha az sabırlı. Zannediyorum en büyük değişim burada. Gençlerin daha fazla yöneticilik becerisine sahip olmaları gerekiyor. Eski dönemlerde bu böyle değildi. Emir verilir ve bu emre uyulurdu. Şimdi insanlara çok daha farklı yaklaşmak gerekiyor. Teknoloji, iş yapma şartları, süreçler, ürünler çok değişti. Ancak en zorlayıcı husus insan beklentilerinin yapısının ve özelliklerinin değişmesi” dedi.

‘DEĞİŞİM KONTROLÜMÜZDE DEĞİL’

“Bilgi beceri yönünden aşağı yukarı aynı kişi olduğumu söyleyebilirim” diyen Dalaş, geçmişte de yenilik arayışı, okuma, araştırma, geliştirme, öğrenme ve yeni şeyler yaratma konularının hep gündeminde yer aldığını belirterek, “Tecrübe çok önemli. Eskiden daha fazla düşünerek yaptığım işleri artık refleks haline getirerek yapıyorum. Yaşamın kendisi değişiyor. Buna ayak uydurmak hatta önünden gitmek gerekiyor. Değişim kontrolümüzde olan bir şey değil. Kendinizi değişime uyduramazsanız demode oluyor ve gelişmeleri takip edemiyorsunuz. Bu da doğal olarak başarısızlık getiriyor” dedi.

İlginizi Çekebilir