SEDDK’nın yeni başkanı Davut Menteş oldu

 SEDDK’nın yeni başkanı Davut Menteş oldu

Cumhurbaşkanlığı Atama Kararı ile Sigortacılık ve Özel Emeklilik Düzenleme ve Denetleme Kurulu (SEDDK) Başkanlığına Davut Menteş atandı.

Sigortacılık ve Özel Emeklilik Düzenleme ve Denetleme Kurulu (SEDDK) Başkanlığına Davut Menteş atandı. Resmi Gazete’de yayımlanan atama kararına göre SEDDK Başkanlığına Başkan Vekili olarak görev yapan Davut Menteş atanırken; İkinci Başkanlığa Mehmet Verim atandı. Üyeliklere ise; Nevzat Şen, Ömer Faruk Öztürk ve Tayfun Aksoyak atandı.

Atama kararına buradan ulaşabilirsiniz.

Davut Menteş kimdir?

Lisans derecesini İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi İşletme Bölümünden alan Davut Menteş, iş hayatına MÜSİAD Akademide iş dünyasına yönelik eğitim faaaliyetleri organizasyonu ile başlamış, ardından denetim-danışmanlık sektörü ile devam ederek, SMMM ve başdenetçi unvanları ile bu alanda 5 yıl çalışmıştır. Akabinde, hızlı tüketim, gayrimenkul, tekstil ve yenilenebilir enerji sektörlerinde yaklaşık 15 sene üst düzey yöneticilik yapmıştır. 2018 yılı başında girdiği sigorta ve özel emeklilik sektöründe, Bereket Sigorta ve Bereket Emeklilik şirketlerinde; mali işler, finans, hukuk ve bilgi teknolojileri fonksiyonlarının yanısıra, bütçe-raporlama, kurumsal iletişim ve destek hizmetlerinden sorumlu genel müdür yardımcısı olarak görev yapmakta iken 7 Temmuz 2022 tarihinde SEDDK ikinci başkanı olarak atanan Davut Menteş, İngilizce bilmekte olup evli ve 1 çocuk babasıdır.

İlginizi Çekebilir