SBN Sigorta kârını yüzde 120 artırdı

2014’ün tüm çeyreklerinde kâr açıklayarak yıl sonuna ulaştıklarını belirten SBN Sigorta Genel Müdürü Recep Duray ,”2014 yılında elementer sigortacılık yüzde 9 büyüme gösterdi. Biz ise yüzde 25 büyüdük. Kârımız 5 milyon lirayı aştı. Bu, bir önceki yıla göre yüzde 120’lik bir kâr artışını ifade ediyor. Hem büyümeyi hem de karı bir arada başaran ender şirketlerden biriyiz. Kuşkusuz bu durum, kararlılıkla yürüttüğümüz oto dışı ağırlıklı çalışmalarımızın bir sonucudur.   Sektör ortalamalarında veya üzerinde büyümeye devam ederken bir yandan da karlılığımızı ciddi anlamda artırıyoruz. Biz yıkıcı rekabete girmeyi tercih etmiyoruz. Piyasa şartları değişmediği müddetçe, şirketimiz büyümeye devam ederken, bu odağını koruyacaktır’’ dedi.

‘BAŞARIMIZ 2015’TE DE DEVAM EDECEK’
Büyümeye devam edeceklerini, ancak sadece pazar payına veya sıralamaya odaklanmayacaklarının altınız çizen Recep Duray, “ Kârlılık içinde büyüme stratejimiz sayesinde yılı güzel sonuçlarla kapattık, 2014 kârlı bir şekilde büyümeyi başardığımız bir yıl oldu. Sektördeki rekabetin şiddetine karşın elde ettiğimiz bu sonuçların büyük bir başarı olduğunu düşünüyorum. Operasyonlarımızı kolaylaştırmak ve giderlerimizi azaltmak için çalışmalarımız yeni yılda da sürüyor” dedi.

Banka sigortacılığını en etkin şekilde kullanan sigorta şirketlerinden biri olduklarının altını çizen Duray, ‘’Bankasürans çalışmaları, bankaların sigortacılıktan elde edecekleri komisyon gelirlerine odaklanmalarına paralel olarak, hızla artıyor. Banka sigortacılığının sektörden beklentisi ise yenilikçi ürünler ve fiyat avantajı. Biz de SBN Sigorta olarak Şekerbank ile banka sigortacılığı konusunda oldukça iyi işler yaptık. Üretimimizin yüzde 60’dan fazlasını Banka sigortacılığından sağlıyoruz. Toplam üretimdeki bankasurans payında sektör ikinciliğimiz devam ediyor ‘’ diyerek sözlerini tamamladı.

Yorum yazın