“Restorasyon iyi organize olmuş bir operasyondur”

5N1S’nin bu bölümdeki konuğu Belfor CEO’su Cemil Islıkçı oldu. Restorasyon süreci hakkında bilgilendirmelerde bulunan Islıkçı, “Restorasyon işi, tamamıyla iyi organize olmuş bir operasyondur” dedi.

5N1S’nin bu bölümdeki konuğu Belfor CEO’su Cemil Islıkçı oldu. Restorasyonun bozulan ya da özelliğini kaybeden malzemeyle ilgili bir yenileme çalışması olduğunu belirten Islıkçı, “Sigorta özelinde restorasyon; yangın, sel, deprem gibi felaketlerden sonra oluşan hasarların hasardan önceki haline getirilmesi için yapılan işlemlerin tamamıdır. Restorasyon işi, tamamıyla iyi organize olmuş bir operasyondur” dedi.

‘RESTORASYON SORUMLULUKTUR’

Restorasyonla tamirat arasında fark olduğunu ifade eden Islıkçı, “Tamirat, hasar gören malzemelerin her birinin tamir eden kişilerin getirilerek yaptırılmasıdır. Bu, toplama yapılan bir iştir ve sigortalı tamir işini yapanlarla her daim muhattap olmak zorundadır. Restorasyon ise bunun tam tersidir. Restorasyon sorumluluktur. Sigortalı, sigorta kanalıyla görevlendirilen bir restorasyon firmasıyla çalışıyorsa sigortalıya karşı tek yetkili restorasyon firmasıdır. Restorasyon firması işin sorumluluğunu aldığı zaman müşteri minimum üç kat zamandan kazanır” şeklinde konuştu.