Ray Sigortalılar Kiev’de buluştu

Uzun yıllar Rus İmparatorluğu’na başkentlik eden, bugün de birçok kültür mirasının yan yana yaşadığı Kiev, tarihi dokusu ile geziye katılan Ray Sigortalıları hayran bıraktı.
Yaklaşık 2 saat süren bir yolculuğun ardından Kiev’e varan Ray Sigorta yöneticileri ve acenteleri,  panoramik şehir turu sırasında kentin simgeleri olan Özgürlük Meydanı, Khreshchatyk Caddesi, Altın Kapı, Dinyeper Nehri kıyısındaki Kiev’in kurucuları heykelini gördüler ve yöresel Ukrayna mutfağının lezzetlerini tattılar.

II. DÜNYA SAVAŞI MÜZESİ
Gezinin ikinci günü Ray Sigortalılar; Kiev’in en etkileyici mekânlarından biri olan II. Dünya Savaşı Müzesi’ni ziyaret ettiler. II. Dünya Savaşı adına yapılmış olan, açık ve kapalı komplekslerden oluşan müzenin açık kısmında Ölümsüz Ateş, II. Dünya Savaşı’nda kullanılan silah envanterleri ve Vatan Ana heykeliyle, toplu bataryalı yürüyüş yolunu gezerek, fotoğraf çektiler. Müzenin II. Dünya Savaşı’na ait belge, fotoğraf ve katliamda kullanılan araçların sergilendiği kapalı bölümünü de gezen acenteler, daha sonra da dünyada bir ilk olan Mikrominyatür Müzesi’ni ziyaret ettiler. Dünyaca ünlü Ukraynalı minyatür ustası Nikolay Syadristıy’ın özel bir teknolojiyle yaptığı ve birçoğu Guinness Rekorlar Kitabı’na giren el ürünü eserlerin mikroskop yardımıyla görüldüğü müzede; dünyanın en küçük kemanı, kitabı, saati, kilit ve anahtarı, uzaya çıkan ilk insan olan Yuri Gagarin’in portresi, toplu iğne deliğinde deve kervanı, satranç tahtası ve daha birçok ilginç eser Ray Sigortalıları hayran bıraktı.
3 gece 4 gün süren seyahatin ardından Ray Sigorta acenteleri hedeflerini gerçekleştirmek için enerji depolayarak yurda döndüler.

Yorum yazın