Prive Sigorta kasko ürününde de ‘private’ fiyatlama ve hizmet anlayışını uyguluyor

 Prive Sigorta kasko ürününde de ‘private’ fiyatlama ve hizmet anlayışını uyguluyor

Sigorta sektörünün yeni oyuncularından Prive Sigorta, kişiye özel (private) fiyatlama politikasını tüm ürünlerinde olduğu gibi kasko ürününde de uyguluyor. Prive Sigorta Genel Müdürü Alper Çağrı Toktay, artan prim tutarları ve dosya maliyetleri düşünüldüğünde kasko branşında sektörün zorlu bir sınav vereceğini ancak Prive Sigorta olarak tüm koşullara rağmen sigortalılarına en güvenilir hizmeti vermeyi amaçladıklarını ifade etti.

Prive Sigorta, faaliyete geçtiği günden bugüne ürün çeşitliliğinden çok teminat çeşitliliğine önem veren, tasarladığı kompakt yapılar sayesinde girilen riskler için uygun olan ve sigortalının ihtiyacı olan teminatların seçilerek poliçe üretilmesini sağlayan süreçler ile hareket ediyor. Özellikle bireysel ürünlerde ürün içeriği, hizmet anlayışı ve doğru fiyat politikaları sayesinde hem müşterilerini hem de acentelerini memnun etmeyi amaçlıyor. Kişiye özel fiyatlama politikasını ise tüm ürünlerinde olduğu gibi kasko ürününde de uyguluyor.

‘SEKTÖR KASKO BRANŞINDA ZOR BİR SINAVDAN GEÇECEK’

2021 yılı sonuçlarına göre poliçe üretiminde %12,7 artış ile hastalık-sağlıktan sonra poliçe üretiminde en çok artışı yaşayan branşın kasko olduğunu belirten Prive Sigorta Genel Müdürü Alper Çağrı Toktay, araç değerlerinin yükselmesi ile kasko sigortasının öneminin daha da artış gösterdiğini dile getirdi. Toktay sözlerine şöyle devam etti: “Müşterilerimizin hem olası bir kaza anında mağduriyetlerini minimuma indirmelerini hem de sigorta poliçesi süresi boyunca da arıza durumunda aracın çekilmesi, lastik değişimi gibi birçok benzersiz ayrıcalıklardan ve teminatlardan faydalanmalarına imkân sağlıyoruz. Son zamanlarda yaşanan ikame araç tedariki probleminden kaynaklı müşterilerimize kısıtlı teminat sunmak yerine, talep halinde ekstra teminatımızla sigortalı aracın pert olması, çalınması ve arıza halinde de ikame araç hizmeti sunuyoruz. Son bir yıllık süreçte kasko branşına ilişkin ortalama prim tutarı 2 bin lira seviyelerinden 4 bin lira seviyelerine yükseldi. Yaklaşık olarak 2 kat seviyelerinde gerçekleşen bu yükselişin dosya maliyetleri cephesinde yansıması ise 6 bin lira seviyelerinden 12 bin lira seviyelerine yükseliş şeklinde gerçekleşti. Bu rakamlar göz önüne alındığında sigorta sektörünün 2022 yılında kasko branşında zor bir sınavdan geçeceğini biliyoruz. Tüm bu koşullara rağmen sigortalılarımıza en güvenilir hizmeti sunmayı amaçlıyoruz.”

İlginizi Çekebilir