Astro günlük 19 Mayıs 2022

 Astro günlük 19 Mayıs 2022

Gökyüzü bu aralar hislerimize çok fazla vurgu yapıyor. Duygularımız değişiyor, dönüşüyor, farklılaşıyor. Aynı anda birçok duyguyu barındırabiliyoruz. Kendimizi baştan tanıyoruz hatta bazen tanımlayamıyoruz. Yaşanan bir olayda ne hissettiğimizi anlamakta zorlanıyoruz, kendimize şaşıyoruz. Sabah kalkıyoruz farklı, akşam yatıyoruz farklı. Her şey gri, bulanık, sisli! Olumlu ve olumsuz hisleri aynı anda yaşamak, gelgitlerde debelenmek yordu.

Peki, neye odaklanıyoruz? Hangisini tercih ediyoruz? Olumluyu mu olumsuzu mu? Beklemediğimiz olaylar başımıza gelebilir. Kariyer, ilişki, sağlık konularında farklı sınavlardan geçiyor olabiliriz. İyiye odaklanmamız gerekiyor diye duygularımızı bastırmamız gerekmiyor. Üzerimizde bir ağırlık, umutsuzluk var ise kafamızı kuma gömelim demiyoruz. Duygularımızı öncelikle kabullenmeliyiz.

Hayatımızda kötü bir gelişme yaşandığı için mi mutsuzuz yoksa düşüncelerimiz mi bizi mutsuz ediyor? Bu soru üzerine biraz düşünelim. Ve yaşadığımız olumsuz olaylara oturup ne kadar üzülmemiz gerekiyor? Değiştireceğimiz bir şeyler var mı yoksa bir köşede hüzünlenmeye devam mı etmeliyiz? Gökyüzü günlerdir aynı mesajı veriyor; kendinizi tanıyın ve kendinize vakit ayırın. Bir şeyler yapmak isteyip neresinden başlayacağınızı bilmiyorsanız bu yazı karşınıza tesadüfen çıkmadı.

Kendinizle baş başa kalın ve sorular sorun. Hatta istiyorsanız kâğıt kalem alıp yazın. Duygularınızı inkâr etmeyin. Düşündüklerinize dikkat edin. Sorularınıza kalpten yanıtlar verin gerekiyorsa yardım isteyin. Tanımlamak, kabul etmek, değişmek, başarmak için yardım. Her şeyin bir anda çorap söküğü geldiğini ve çözüldüğünü göreceksiniz.

Sevgiyle kalın.

İlginizi Çekebilir