Otomatik Katılım’a tek tık kaldı

Türkiye genelinde 600 şube sayısına ulaşan ve ulaşılabilirliğini dijital platformlara da taşıyan Katılım Emeklilik Genel Müdürü Ayhan Sincek, otomatik katılım sürecine pazardaki talebe göre teknolojik, fiziksel ve insan kaynakları anlamında hazır olduklarını belirtti.

Sincek konuyla ilgili şunları söyledi: “Kurumlar için iyi bir tercih, pratik bir çözüm ortağı olmak istiyoruz. Kurduğumuz yazılım alt yapısıyla bizi tercih eden şirket yöneticisi, kısa bir kontrol süreci ve dijital onayla çalışanlarının otomatik katılımını hızlı ve kolay yönetebilecek. Her tür soru ve destek talebi için de bir telefonla kendi kurumundan sorumlu Kurumsal Hizmetler Yetkilisine anında ulaşabilecek. Hem işverenin hem de katılımcının bireysel emeklilik ve fon yönetimi sistemini ve anlayışını kolayca özümseyebilmesi için birebir iletişime de önem veriyoruz. Bankalarımız kurumsal müşterilerine ziyaretlerimiz ve bilgilendirmelerimiz sürmektedir” ifadelerini kullandı.

DİJİTALLEŞME SÜRECİNDE ÖNEMLİ BİR AŞAMA TAMAMLANDI
Katılım Emeklilik’in dijitalleşme sürecinde önemli bir aşama tamamladığının altını çizen Sincek, “Google Play veya Appstore’dan kolayca indirilebilen Katılım Cep ile artık güncel fon birikimi, devlet katkısı detayları hakkında bilgilere anında ulaşılıyor. Bunların yanı sıra fon değişikliği, hesap inceleme, katkı payı artırma gibi işlemler yapılabiliyor. Huzurlu bir geleceği cebe getiren Katılım Cep’te avantajlar bununla da sınırlı kalmıyor. Seçilen tarih aralıkları doğrultusunda tüm ürünlerin hesap özetleri incelenebiliyor, hızlı ve kolay bir şekilde talep, öneri ve şikâyetler dile getirilebiliyor” şeklinde konuştu.

OTOMATİK KATILIMDA DA FAİZSİZ FONLAR VAR
Ayhan Sincek bir diğer merak edilen konu olan otomatik katılımdaki fonların yapısıyla ilgili de değerlendirmede bulundu. Sincek, “2017 yılında başlayacak otomatik katılımın ardından, şu anki taslağa göre iki aylık cayma süresi boyunca katkı payları geçiş fonlarında değerlendirilecek. Bireyler sistemde kalmaya devam ederse birikimler standart fonlara geçecek. Otomatik Katılım’da da faize duyarlı vatandaşlarımız faiz geliri içermeyen enstrümanlara yatırım yapabilecek” ifadelerini kullandı.

BES’TE FON SEÇİMİ ANAHTAR NİTELİĞİNDE
Sincek, 2016 yılında özellikle döviz ve altın fonların getirilerinin yüksek olduğuna da dikkat çekerek BES’te fon tercihinin önemini belirtti ve sözlerine şöyle devam etti:

“BES katılımcıları finansal piyasa dalgalanmaları karşısında paniğe kapılmamalı. Fon seçimi yaş ve emekliliğe kadar olan süre göz önüne alınarak yapıldığı takdirde katılımcılar için daha uygun olur. Fon değişimi süreçlerinde acele karar verilmemelidir. Burada dikkat edilecek en önemli nokta yaş ve emeklilik için kalan süredir. BES katılımcılarının belirli bir katkı payını düzenli olarak ödemeleri çok önemli. BES tasarruflarında günlük hareketlerden kaçınmalı ve portföy yönetim şirketlerine güvenilmelidir.”

TAM GÜVENCE TAM KATILIM
Ayhan Sincek, Katılım Emeklilik’in emeklilik ürünlerinin yanı sıra hayat ve ferdi kaza sigortaları alanında da kredi hayat ve ferdi kaza sigortaları, kritik hastalıklar, eğitim güvencesi başta olmak üzere hizmete sunduğu sigorta ürünleri ile hayatın her anında katılımcılarının yanında olduklarını, tam güvence sunmak için çalıştıklarını, ihtiyaca odaklı ürünler geliştirdiklerini belirtti. Katılım Emeklilik’in faizsiz ürünlerine Kuveyt Türk ve Albaraka Türk şubelerinden ulaşılabiliyor.

Yorum yazın