Orta Doğu’dan MetLife’a yılın şirketi ödülü

MetLife, Middle East Insurance Review’ın düzenlediği 2016 Orta Doğu Sigorta Sektörü Ödülleri’nde (MIIA) üst üste üçüncü kez Orta Doğu ve Afrika’da Yılın Hayat Sigortası Şirketi seçildi.

MIIA, MetLife ile ilgili şunları ifade etti: “Yılın Hayat Sigortası Şirketi ödülüne üçüncü kez layık görülen MetLife, sektöre ilişkin engin bilgisini kanıtlamaya ve dijital fonksiyonlarını geliştirmek de dahil olmak üzere, sunduğu örnek müşteri hizmetleri kalitesiyle rakiplerini geride bırakmaya devam ediyor.”

Bölgenin sigortacılık sektöründe üstün başarıyı ödüllendirmek amacıyla ilk kez 2014 yılında dağıtılmaya başlanan ve bölgenin dört bir yanından başvuruların alındığı ödüller, Dubai’de gerçekleştirilen törenle sahiplerini buldu.

Gala etkinliğinde ödülü kabul eden MetLife Ortadoğu ve Afrika Bölgesi (MEA) Başkanı Julio Garcia-Villalon, konuyla ilgili görüşlerini şu şekilde paylaştı: “Üç yıl üst üste bu prestijli ödülü almaktan onur duyuyorum. Bu ödülü çalışanlarımıza, saha ekiplerimize ve bölgedeki iş ortaklarımıza ithaf ediyorum. MetLife bu ödülle Ortadoğu ve Afrika bölgesindeki gücünü ve liderliğini bir kez daha kanıtlamış oldu.”

Julio Garcia-Villalon, sözlerine şu şekilde devam etti: “Ayrıca, MetLife’a inanan ve güvenen seçkin jüri üyelerine ve organizatörlere de teşekkürlerimi sunuyorum. Hedefimiz, müşterilerimize hizmet vermeye ve gelişen ihtiyaçlarını karşılamak için onlara en iyi ürünleri, çözümleri, hizmetleri ve deneyimleri sunmaya devam etmektir.”

MetLife’ın Ortadoğu ve Afrika’daki bölgesel merkezi, şirketin 11 ülkedeki faaliyetlerine destek olmaktadır. MetLife, birçok Ortadoğu ve Afrika ülkesinde faaliyet gösteren ilk hayat sigortası şirketidir ve yaklaşık 65 yıldır bu bölgedeki müşterilerine hizmet vermektedir.

Kazananların, net tanımlı kriterler ve 20 seçkin jüri üyesinin görev yaptığı şeffaf bir süreç ile belirlendiği MIIA, Ortadoğu ve Kuzey Afrika bölgesinin en saygın ödülü olarak kabul ediliyor. Ulusal, bölgesel ve uluslararası sigorta piyasalarından seçilen jüri üyeleri, bu yıl yaklaşık 250 adayı değerlendirdi.

Yorum yazın