Optimum’dan iki önemli satın alma

 Optimum’dan iki önemli satın alma

Teknoloji, dış kaynaklı iş süreçleri ve pazar yeri çözümleri konusunda 2018 yılında 650 bin farklı vakanın yönetimi için katma değerli çözümler sağlayan Optimum, CD Motive Bilgi Teknolojileri ve Digilera Bilgi Teknolojileri’ni satın aldı.

CD Motive Bilgi Teknolojileri; operasyonel ve günlük filo kiralama şirketleri ile sigorta şirketlerine global işbirlikleri sayesinde otomotiv üretici yedek parça ve işçilik hesaplamalarını sağlayan Türkiye’nin önde gelen şirketinden biri olarak görülüyor. Digilera Bilgi Teknolojileri ise operasyonel ve günlük filo kiralama ile sigorta şirketlerine katma değerli yazılım çözümleri ve teknoloji geliştiren bir şirket olarak faaliyetlerine devam ediyor. Her iki şirket, Optimum’un operasyonel, günlük araç kiralama sektöründe sağladığı akıllı, modüler, uçtan uca ve entegre çözümlerini tamamlayıcı roller üstlenecekler. Bunun yanı sıra bu satın alma Optimum’un sigorta sektöründe hızla büyümekte olduğu dış kaynak sağlayıcılığı hizmet faaliyetlerine de katkı sunacak.

Amaç: Müşterilerimizin maliyetlerini düşürüp uzmanlıklarına odaklanmalarını sağlamak

Optimum Genel Müdür Yardımcısı Salih Zeki Bekiryazıcı, “Uzman olduğumuz otomotiv satış sonrasında sağlamakta olduğumuz çözümler müşterilerimizin temel yetkinlikleri ile ilgili faaliyetleri dışında müşterimize önemli rekabet avantajı sağlamaktadır. Sahip olduğumuz ölçek, uzmanlık, deneyim gibi avantajları, yeni satın aldığımız şirketlerin yetenekleri ile birleştirip çözümlerimizi daha cazip kılmayı hedefliyoruz. Bu nedenle, müşterilerimiz yeni bir yatırım yaparak ek maliyetlere katlanmak yerine, gerçekleştirmek istediği faaliyeti tedarikçilere yaptırarak, maliyetleri açısından önemli avantajlar sağlayacaklardır” açıklamasıyla satın alma sürecini değerlendirdi.

Hedef: Müşterilere maliyet avantajı sağlamak ve tamir süreçlerini kısaltmak

Optimum Yönetici Ortağı Eyal Tarablus, “Optimum olarak ürünlerimiz ve faaliyetlerimiz ile müşterilerimizin Otomotiv Satış Sonrası Hizmet Sürecinin daha verimli gerçekleşmesi misyonunu taşıyoruz. Bünyemize katılan yeni şirketler ile müşterilerimizin satış sonrası hizmetler sürecini daha etkin kılıp, süreçleri olumlu yönde değiştirmeye çalışıyoruz. Ayrıca çözümlerimizi 2019 yılından itibaren uluslararası hale getirerek misyonumuzu daha geniş kitlelere yayabilecek olmanın heyecanı içindeyiz” açıklamasıyla satın alma konusundaki memnuniyetini dile getirdi.

İlginizi Çekebilir

Leave a Reply