Lloyd’s: Sigortacılara jeopolitik riskler ve iklim değişikliğini yönetmede yardım

 Lloyd’s: Sigortacılara jeopolitik riskler ve iklim değişikliğini yönetmede yardım

İklim değişikliği ve jeopolitik riskler üst üste gelirken Lloyd’s sigortacıların ve risk yöneticilerinin bu sorunlarla başa çıkmasına yardımcı olmak için yeni bir rapor yayınladı.

Lloyd’s ve Cambridge Risk Araştırmaları Merkezi ile ortaklaşa oluşturulan “Değişen Güçler: İklim İş Birliği, Kaos veya Rekabet” raporu, iklim değişikliğiyle ilişkili riskleri belirlemek için olası ancak makul senaryolar kullanıyor ve halihazırda devam eden girişimleri özetliyor.

Raporda sürdürülebilir enerji kaynakları aracılığıyla bölgeleri birbirine bağlamayı amaçlayan Avustralya-Asya Güç Bağlantısı gibi projelerde değerli bilgiler sağlayarak, sigortacıların jeopolitik iklim gerilimlerini hafifletmedeki rolünü de vurguluyor.

Ayrıca, önümüzdeki yüzyılda küresel siyasi gelişmeleri ve küresel enerji geçiş sürecinin çeşitli sonuçlarından kaynaklanan risk değişikliklerini değerlendiriliyor.

‘BU ÇALIŞMA YARATICI DÜŞÜNCEYİ TEŞVİK ETMEDE ÇIĞIR ACICI’

Konuyla ilgili konuşan Cambridge Üniversitesi Risk Araştırmaları Merkezi Baş Bilim İnsanı Andrew Coburn şunları söyledi: “Cambridge Risk Araştırmaları Merkezi, farklı yollardan kaynaklanabilecek sosyal ve jeopolitik tehditleri araştırmak için Lloyd’s ile çalışma ayrıcalığına sahip oldu. Bu çalışma, küresel sisteme yönelik daha geniş iklim risklerini ve risk yönetimi topluluğu ile sigorta endüstrisinin enerji geçişine başlarken toplumumuzu nasıl daha güvenli hale getirebileceğini çevreleyen yaratıcı düşünceyi teşvik etmede çığır açıcı.”

‘SÜRDÜRÜLEBİLİR DÜNYAYA GEÇİŞTE SİGORTANIN KİLİT ROLÜ BULUNUYOR’

Lloyd’s başkanı Bruce Carnegie-Brown ise, jeopolitik riskler ve uluslararası topluluklar arasındaki gerilimlerin iklim değişikliğini ele almayı daha karmaşık hale getirdiğini ve sigorta endüstrisinin daha sürdürülebilir bir dünyaya geçişi sağlamada kilit bir rolü olduğunu ifade etti. Carnegie-Brown, “İşletmelerin ileriye giden yol için küresel liderler ve diplomatik anlaşmalar aradıklarını biliyoruz, ancak işletmelerin geçişte lider bir rol oynama sorumluluğunun da farkındayız. Küresel ölçekte ortaklarımızla işbirliği yapmak ve daha sürdürülebilir bir dünyayı mümkün kılacak sigorta ürünleri yaratmak için Lloyds’un birleştirici gücünü kullanıyoruz” dedi.

İlginizi Çekebilir