Kristal Elma’da “Bana amca dediler” rüzgârı

Reklamcılar Derneği tarafından düzenlenen ve 27 yıllık bir iletişim geleneği olan Kristal Elma Reklam Yarışması’nda adaylar Film-TV-Sinema, Basın, Açıkhava, Radyo, Kampanyalar, Entegre Kampanyalar, Dijital, Doğrudan Pazarlama, Medya, Bölge Yarışması kategorilerinde değerlendirildi.

Anadolu Hayat Emeklilik, ‘Bana Teyze Dediler-Bana Amca Dediler’ reklam kampanyasıyla, film kategorisinde büyük ödülün sahibi oldu. Şirket ayrıca Film-TV ve Sinema, Kampanyalar ve Medya Kullanımı (En İyi Dijital Mecra Uygulaması) kategorilerinde dört Kristal Elma’ya layık görülürken Entegre Kampanyalar ve Medya Kullanımı (En İyi Mobil Cihaz Uygulaması) kategorilerinde de iki Gümüş ödül aldı.

TBWA\ISTANBUL tarafından Anadolu Hayat Emeklilik için hazırlanan ve iki filmden oluşan kampanyada, insanların kendilerine ilk defa “abi/abla” yerine “amca/teyze” denildiğinde yaşadığı şoktan yola çıkarak, emeklilik günlerinin göz açıp kapayıncaya kadar geldiğinin altı çiziliyor.

Yönetmenliğini Ferit Katipoğlu’nun yaptığı, prodüksiyonunu Autonomy’nin üstlendiği filmlerde, şaşırma anını dile getiren arabesk şarkıların besteleri ise Emre Irmak’a ait.

Yorum yazın