Konut, işyeri ve endüstriyel hasarın uzmanıyız

Sigorta şirketleri aracılığı ile sigortalı kişi ve kuruluşlara hasar onarım desteği veren Dodeko hizmet ağını genişletti. Türkiye’deki en büyük endüstriyel yangın ve sel hasarlarını onaran Dodeko, aynı zamanda konut ve işyeri hasarlarında İstanbul, Ankara, İzmir, Adana ve Bursa çevresinde hizmet veriyor.
Ticari ve sınai işletmeler, tesisler, okullar ve konutlarda gerçekleşen her tür hasarın onarımı ve/veya yeniden imalatı işlerini gerçekleştirdiklerini söyleyen Dodeko Hasarım Onarım Kurucu Genel Müdürü Dr. Merter Demirdelen, verdikleri hizmetlerle sektöre birçok avantaj getirdiklerini belirtti.
Demirdelen, yangın, sel, tesisat hasarları, fırtına, infilak gibi hasarlarda A’dan Z’ye tüm iş kollarında hizmet verdiklerini aktardı ve konuyla ilgili şunları ekledi: “Temizlik, kurutma, makine bakım-onarım, çelik, hafif çelik, betonarme, ahşap her tür bina tadilatları ile mobilya, kapı, doğrama, çatı, tekstil temizliğine varıncaya kadar her türlü işlemler şirketimizce gerçekleştiriliyor. Tesisatçısından seramikçisine; ahşap dolap imalatından plastik pencere sistemlerine; yangın temizliğinden, mekanik ve elektronik donanım onarımına; parkeden boyaya varıncaya kadar her türlü iş grubunu ilgilendiren konut, ticari ve sınai işletmelerde ihtiyaç duyulan her tür inşaat ve dekorasyon tadilat ve imalatı Dodeko’nun çalışma sahasına giriyor. Ayrıca her tür mekanik, elektronik ve elektrikli cihaz ve makinelerin temizlik, bakım ve onarımını da başarıyla gerçekleştiriyor.”

‘EN FAZLA KÜÇÜK HASARLARLA KARŞILAŞIYORUZ’
Merter Demirdelen 2007’den bu yana bir yandan konut hasar onarımlarıyla uğraşırken diğer yandan da endüstriyel hatta tarihi eser onarımlarına kadar pek çok şey yapmaya başladıklarını söyledi. Hem ekip sayılarının çoğaldığını hem de Dodeko’nun artık farklı illerde faaliyet yürüten bir yapı haline geldiğini belirten Demirdelen, İstanbul, Bursa ve Adana’da kendi ekipleriyle hasar onarım çalışması yürüttüklerini dile getirdi ve sözlerine şöyle devam etti: “Çok sayıdaki ekibimiz sayesinde günün her saatinde acil müdahale gerçekleştirebiliyoruz. Böylece hasar henüz başlangıcında, büyümeden ve komşuluk hasarına neden olmadan durduruluyor. Sigorta şirketlerinin en fazla karşılaştığı hasar türü küçük hasarlar. Çok sayıda şehirde var olmamızın sebebi bu tür küçük hasarlara da müdahale edebilmek. Bizim tür sınırımız da yok, çelik konstrüksiyon, bina ve betonarme de oluşturuyoruz, makine temizliği de yapıyoruz. Her türlü yangın ya da pis su temizliği de yapıyoruz. Çatı ve boya gibi son derece geniş bir alanda faaliyet yürütüyoruz. Yangın, sel ve tesisat hasarına kadar her türlü faaliyeti yürütüyoruz.”

‘EN BÜYÜK ENDÜSTRİYEL HASARLARI DODEKO ONARDI’
Merter Demirdelen endüstriyel hasarlarda Türkiye çapında herhangi bir sınır olmaksızın her yere gidip onarımları gerçekleştirdiklerini söyledi ve sözlerine şöyle devam etti: “Dodeko asıl olarak yangın, su, fırtına kaynaklı endüstriyel hasarlarda her türlü bina, makine, teçhizat restorasyonu ve kurtarma hizmetlerini de sunmaktadır. Türkiye’deki en büyük endüstriyel yangın ve sel hasarları Dodeko tarafından onarıldı. Bu büyüklükte hasarlarda tüm iş kalemlerinin onarımını tek elden ve çok kısa sürede gerçekleştirecek pek fazla firma yok.”

‘AVANTAJ YARATIYORUZ’
Dodeko Hasar Onarım Genel Müdürü Merter Demirdelen, “Bizim farkımız, sigorta şirketleriyle düzenli bir şekilde çalışmaya devam ediyor olmamız. Müşteri memnuniyeti konusunda son derece tatminkar bir çizgi çiziyoruz. Şu ana kadar hiç geri çekilmedik ve hiç küçülmedik. Merkezi yapıya sahibiz. Biz tek merkezden idare edilen ve tek fiyatlandırmaya sahip olan, hepsini tek elden yöneten bir yapıya sahibiz. Gerçekten Türkiye’de bizim karşılığımız yok şu anda. Bizim dışımızda hasar onarım firması olup birden çok ilde faaliyet gösteren şirket yok. Tabii işin sürdürülebilir olması da çok önem taşıyor” dedi.

MALİYET KONUSUNDA AVANTAJLI
Dodeko’nun, her iş kolunda, piyasa şartlarına göre önemli düzeyde maliyet avantajı sağladığını söyleyen Merter Demirdelen sözlerine şöyle devam etti: “Avantaj bir yandan aynı işin daha ucuza yapılması anlamına geleceği gibi, öte yandan birim fiyat değişmeden küçük ölçekli (kısmi parke onarımı, kısmi boya vb.) işlerin yaptırılabilmesi anlamına da gelir. Ayrıca fiyat garantisi, bilgi ve belge derleme, internetten anlık dosya takibi gibi ek avantajlar da sağlanmaktadır.”
Endüstriyel hasarlarda sigorta şirketlerine ortalama yüzde 50’lik bir maliyet avantajı sağladıklarını belirten Merter Demirdelen, şirketleri her tür endüstriyel hasar için kendilerinden fiyat almaya çağırdı.

VERİLEN HİZMETLER
Konut ve İşyeri Hasar Onarımı: Yangın, dahili su, sel, fırtına vb. hasarları sonucu gereken elektrik ve sıhhi tesisat, seramik, boya, kartonpiyer, doğrama, mobilya, zemin kaplama, montalama, çatı, temizlik, kurutma, ozonlama, koku giderme, elektronik cihaz bakım – onarım, cam işleri.

Endüstriyel Hasar Onarım: Dodeko, konut ve işyeri hasar onarıma ek olarak makine temizlik – bakım – onarım, emtia kurutma, temizlik, arındırma, çelik – hafif çelik, betonarme, ahşap, prefabrik bina imalatı ve onarımı, iç ve dış sürme – serme – enjeksiyon izolasyonları yapıyor.

Yorum yazın