Kazandıran yatırım nasıl yapılır? Ekonomist Prof. Dr. Emre Alkin 5N1S’de

 Kazandıran yatırım nasıl yapılır? Ekonomist Prof. Dr. Emre Alkin 5N1S’de

Kazandıran yatırımların nasıl yapılacağını, altın yatırımcısının nelere dikkat etmesi gerektiği gibi yatırım ile ilgili merak edilen konuları Ekonomist Prof. Dr. Emre Alkin 5N1S’de yorumladı.

En çok kazandıran yatırım nedir? Altın ve coinlerin geleceği ne olacak? Yatırımlar yüksek kazanç için nasıl yönetilmeli? Tüm bu soruların ve yatırımla ilgili merak edilenlerin cevaplarını Ekonomist Prof. Dr. Emre Alkin’den aldık.

Altın yatırımı ve yatırımcısı ile ilgili konuşan Alkin, “Altın profesyonel bir yatırım aracı oldu, orta ve kısa vadede bir yatırım için aktif takip edilmesi gerekiyor. Şunu çok net söyleyebilirim ki Türkiye’deki 82 milyon kişi altın almaya gitseler, fiyatını 1 lira oynatamazlar. Çünkü altının fiyatını yurtdışındaki fiyat ile buradaki dolar kurunun çarpımı belirliyor” dedi.

‘YATIRIMLARINIZ SİZİ UYKUSUZ BIRAKMAMALI’

“Herhangi bir yatırım aracına paranızın tamamıyla girmenin gereği yok” diyen Alkin şu tavsiyelerde bulundu: “Yükseldiği zaman malınız, düştüğü zaman da alacak kadar paranız olsun. Eğer böyle yaparsanız her seviyede alım satım fırsatı verir. Hacmin rekor, fiyatın da zirve yaptığı bir yerden bir şey almayın. Malı satın alırken kazanırsınız, satarken değil.”

Coin yatırımlarının henüz anlaşılamadığını dile getiren Alkin, “Şimdilik altının yerine geçecek bir yatırım aracı değil. Herhangi bir para otoritesine bağlı kalmadan otonom ve anonim bazı değerlerin dünyada alışveriş değerine dönüşeceğini söylemek falcılık değil. Ama bunların arasından hangisinin tutacağını söylemek falcılık olur. Hiçbir yatırım aracına koyduğunuz para, sizi uykusuz bırakmamalı. Nereye yatırım yapıyorsanız unutacağınız kadar paranızı koyun, canınız yanmasın” şeklinde konuştu.

Acentelerin en önemli özelliğinin hız olduğunu söyleyen Alkin, “Acentelerin başka bir özelliği de sigorta şirketlerine kılcal damar görevi görüyorlar. Dijitallik artınca acentelere daha fazla ihtiyaç olacak” dedi.

İlginizi Çekebilir