Katılım Sağlık 7 gün 24 saat hizmet veriyor

 Katılım Sağlık 7 gün 24 saat hizmet veriyor

Katılım Emeklilik’in sağlık ürünlerini tek çatı altında toplayan markası Katılım Sağlık; uzman çalışanları, yeni yatırımlarla güçlenen teknolojik altyapısı ve sektörde ilk olan uygulaması Sağlık İletişim Merkezi / SİM Projesi’yle farkını ortaya koyuyor. Yalnızca sağlık personelinden oluşan ve 7 gün 24 saat hizmet veren Sağlık İletişim Merkezi’yle hizmetin kalitesi ve hızı artarken, 2022 için hedefler de yükseldi.

Katılım Emeklilik Genel Müdürü Ayhan Sincek, Katılım Sağlık markası ile ilgili yaptığı açıklamada, “Türkiye’nin ilk faizsiz özel sağlık sigortası olan Katılım Sağlık, bir yandan ihtiyaca odaklanan esnek yapısıyla en uygun fiyat avantajı sağlarken, diğer taraftan da birbirinden özel asistans hizmetleriyle sektörde en geniş içeriğe sahip ürünler sunuyor. Ayrıca, gerçekleşen uzman personel alımları, teknoloji ve operasyon yatırımlarıyla, 7 gün 24 saat hizmet veren Sağlık İletişim Merkezi’yle de hız ve kalite artıyor” diye konuştu.

İHTİYACA UYGUN SAĞLIK SİGORTASI

Faizsiz sağlık kulvarında 56 milyon TL prim üretimi ve katılım sigortacılığında sağlık branşında yüzde 58,4 pazar payıyla lider durumda olduklarını hatırlatan Ayhan Sincek, “Katılım Sağlık olarak kurumsal tarafta sunduğumuz özel grup sağlık sigortası kapsamında yönetimini üstlendiğimiz 195 kurumsal müşterimiz ve 50 binin üzerinde sağlık sigortası poliçemizle sektörü derinleştirerek öncülük yapıyoruz. 16 bin bireysel sigortalı sayımızı 2022 yılında 35 bine, 40 bin grup sigortalı sayımızı da 45 bine çıkarmayı hedefliyoruz” dedi.

Sincek sözlerine şöyle devam etti; “Katılım Sağlık müşterilerimiz kendilerine uygun ürünü seçebiliyor, aldıkları hizmeti online takip edebiliyor, isterlerse de uzmanlarımızdan telefonla destek alabiliyor. Sağlık ürünlerimizle birlikte pek çok avantajlı ek hizmet de sunuyoruz. Bu avantajlar, asistans şirketleri iş birliklerimiz sayesinde ambulanstan doktora, check-up’tan mamografi veya PSA testine, diyetisyenden psikoloğa kadar zengin bir yelpazede sıralanıyor.

7 BİNİN ÜZERİNDE ASİSTANS HİZMET KULLANIMI

Bugüne kadar 7 binin üzerinde katılımcımız, bu asistans hizmetlerimizden yararlandı.  7/24 online doktor hizmetinin yanı sıra bazıları da her türlü tıbbi soruları için ücretsiz online danışmanlık aldı. Bazı katılımcılarımız da poliçesi dahilinde acil ambulans hizmetinden hem kendisi hem de poliçe kapsamındaki aile üyelerini yararlandırdı.  Ayrıca sağlık sigortalarımız kapsamında diş sağlık paketi ile yılda bir kez ek ücret ödemeden diş hekimi muayenesi, diş röntgen filmi, diş taşı temizliği, teşhis ve tedavi planlaması, oral hijyen eğitimi ve vitalite kontrolü gibi ek hizmetlerle katılımcılarımızın sağlıkla gülümsemesini sağladık ve sağlamaya devam ediyoruz.”

SAĞLIK İLETİŞİM MERKEZİ SEKTÖRDE BİR İLK

“Sektörde ilk olan özelliğiyle; yalnızca sağlık personelinden oluşan Katılım Sağlık İletişim Merkezi, çağrı merkezi hizmetinden öte, doğru ve sağlıklı bilgilendirmeler ile sigortalılarımızın taleplerini anında çözmeye odaklanıyor” diyen Sincek sözlerini şöyle noktaladı: “Bu yaklaşımımız da bu alandaki farkımızı ve iddiamızı ortaya koyuyor. Sağlık hizmetleri konusunda donanımlı ekibimiz taleplere çağrı esnasında çözüm üretebilecek bir altyapı ve hizmet sunumu sağlıyor. Komplike konularda ise talebi alıp çözüme bizzat ulaştırarak müşteriye dönüş yapılıyor. Sağlıkçı oldukları için sigortalıları yönlendirme konusunda daha sonuç odaklı ve titiz davranıyorlar. Katılım Emeklilik sadece sağlık tarafında değil tüm ürün ve hizmetlerde dijital yatırımlar yapmaya devam ediyor. Son olarak Sağlık İletişim Merkezi Projesi kapsamında gerçekleşen teknolojik yatımlarla çağrılara yanıt verme süreleri de hızlandı. Örneğin son 1 ayda gerçekleşen 5 bin 726 çağrı, ortalama 20 saniyede yanıtlandı.”

İlginizi Çekebilir