KASİDER’den Cumhuriyetin 100’üncü yılında 100 hasarcı eğitimi

 KASİDER’den Cumhuriyetin 100’üncü yılında 100 hasarcı eğitimi

Kadın Sigortacılar Derneği (KASİDER), bu defa TSEV iş birliği ile sektörde çok fazla ihtiyaç duyulan endüstriyel yangın hasarları ile ilgili olarak teknik bir eğitim programını sektöre kazandırıyor.

Kurulduğu günden bu yana sektörde ses getiren işlere imza atan Kadın Sigortacılar Derneği (KASİDER), bu defa TSEV iş birliği ile sektörde çok fazla ihtiyaç duyulan endüstriyel yangın hasarları ile ilgili olarak teknik bir eğitim programını sektöre kazandırıyor.

Mart 2024 yılında başlayacak olan bu program çok kıymetli eğitmenler eşliğinde 59 saat sürecek ve sonunda TSEV tarafından sertifikalar Sigorta Haftası içerisinde katılımcılara dağıtılacak. Sektördeki Hasar Duayenleri kıymetli tecrübe ve deneyimlerini katılımcı arkadaşlar ile paylaşacaklar ve her toplantı sonunda bir çıktı olarak ortak karar niteliğinde bir bildirge yayınlayacaklar. Bu sonuç bildirgesi Gedik Üniversitesi kıymetli hocaları Esra İşbilen Duru ve Janberk Okan tarafından akademik bir çerçevede hazırlanacaktır. Cumhuriyetin 100’üncü yılına özel olarak 100 hasarcının eğitilmesi planlanan bu program, BİMTES tarafından destekleniyor ve finanse ediliyor.

Konu hakkında açıklama yapan KASIDER Başkanı Sema Tüfekçiler, şunları söyledi: “Sektöre ve Eğitime destek vermek Derneğimizin en önemli misyonlarından birisidir, Yönetim Kurulu olarak bu konuda hassasiyetimizi geçtiğimiz beş yılda sektörümüze ispat etmiş durumdayız ve yaptıklarımız da yapacaklarımızın teminatı olarak, sektörümüze güzel bir gelecek hazırlamak üzere hepimiz elimizden gelenin fazlasını yapmak üzere çalışmalarımıza devam ediyoruz. Bugüne kadar edindiğimiz tecrübe ve deneyimi gelecek nesiller ışık olarak kullanmak hepimizin kutsal bir vazifesidir.”

Eğitimin sponsoru BİMTES CEO’su Cemil Islıkçı ise konuyla ilgili şu değerlendirmede buulndu: “Kurulduğu günden itibaren KASIDER’i her konuda destekliyor ve çalışmalarını büyük bir gurur ve umutla alkışlıyorum. Ben de bir kız babası olarak, kızlarımızın “Cam Tavanları “yıkmasına, “Kadın Erkek Beraber Var’ız, Birlikte Tam’ız “mottosuna elimden geldiği kadar destek oluyorum. “Yüksek Topuklar “belgeseline sponsor olarak, sigortacılığın ne kadar önemli ve saygın bir meslek olduğunu ve kadınların bu meslekteki beceri ve başarılarının ne denli önemli olduğunu vurgulayan ve Sevgili Tuluhan Tekelioğlu’nun hazırlamış olduğu eser tarihe imzasını atacak önemli bir gururum oldu benim için. Bu defa çok kıymetli bir eğitime imza atan KASİDER’e bu konuda vermiş olduğumuz destek, sektöre büyük katkı ve değer katacaktır. Sigortacılık çok derin ve analitik, teknik ve hukuki konular içeren bir bilim dalı olarak, bu mesleği icra edenler açısından bu eğitimlere büyük ihtiyaç duymaktadır.

İlginizi Çekebilir