KASIDER, tüm üyelerini efsane coğrafya Patagonya’ya götürdü

 KASIDER, tüm üyelerini efsane coğrafya Patagonya’ya götürdü

KASIDER, gerçekleştirdiği özel etkinlikle üyelerini Patagonya’da ağırladı. Eğlenceli ve nefes kesen içeriği ile Patagonya gezisi tüm dernek üyelerini büyüledi.

KASIDER (Kadın Sigortacılar Derneği) 14 Ocak 2021 Perşembe akşamı düzenlediği özel bir etkinlikle tüm üyelerini Patagonya’da ağırladı. Az bilinen, zor gidilen ve hakkındaki efsaneler dilden dile dolaşan Patagonya gezisi üç saat boyunca nefes kesen içeriği ile dernek üyelerini büyüledi.

Profesyonel turist rehberi, belgesel yayıncı ve turizm uzmanı, sıklıkla sigorta sektörü ile işbirliği yaparak Türkiye sigortacılarını dünyanın ve Türkiye’nin değişik bölgelerinde ağırlayarak rehberliklerini yapan Özge Ersu eşliğinde gerçekleştirilen sanal gezi üç saat boyunca katılımcılar Şili ve Arjantin Patagonyasını evlerindeki dev ekranlardan yakından tanıma olanağı buldular, ortak görüntülü ve sesli sohbetler ile bu deneyimi çok yönlü olarak birlikte paylaştılar.

Patagonya’ya sıklıkla gezi düzenleyen Özge Ersu’nun deneyimleri, kendine özgü anlatımı, teknolojiyi sonuna kadar kullanmaya özen gösterdiği üç boyutlu sunumu, haritaları, video ve fotoğrafları eşliğinde Kasider konukları Atlantik Kıyılarından Pasifik Okyanusu’na, And Dağları ve Atacama Çölü’nden Şili Fiyordları’na, Güney Amerika’daki ‘Küçük İsviçre Bariloche’den Antartika açıklarına, Macellan Boğazı’ndan Dünyanın Ucundaki Fener’in de yer aldığı ‘Ateş Toprakları’ Ushuaia’ya kadar gezdiler.

YENİ PLANLAR YAPILIYOR

Gezinin en ilginç anları arasında dernek üyelerinin boyları beş metreye yaklaşan ve ‘Koca Ayak’ anlamına gelen tarihi Patagon yerlileri ile karşılaşmaları, dünyaca ünlü Perito Moreno Buzulu üzerinde çivili kramponlar ile yaptıkları heyecanlı ve tehlikeli sanal yürüyüş ile dev buzulun büyük çökmelerine tanık oldukları sahneler vardı.

Program Özge Ersu’nun seslendirdiği Arjantinli Şair Jorge Luis Borges’in ‘Anlar’ ve Şilili yazar Pablo Neruda’nın Nazım Hikmet’e yazdığı ‘Güz Çiçeklerinden Nazım’a Bir Çelenk’ şiirleri ile sona erdi.  Kasider önümüzdeki tarihlerde yine Özge Ersu ile dünyanın farklı coğrafyalarında ilginç sanal gezilerde buluşmak üzere yeni planlar yapıyor.

Avatar

Esra Nur Mocu

esra@sigortacigazetesi.com.tr

İlginizi Çekebilir