KASIDER “İyi ki Sigortalıyız” çocuk kitabının ikinci serisini yayınladı

 KASIDER “İyi ki Sigortalıyız” çocuk kitabının ikinci serisini yayınladı

KASIDER, çocuklara sigorta bilincinin oluşturulması için hazırlanan “İyi ki Sigortalıyız” çocuk kitabının ikinci serisini yayınladı.

KASIDER (Kadın Sigortacılar Derneği) özellikle 8 yaş ve üstü olan çocuklara özel olarak hazırlanan “İyi ki Sigortalıyız” çocuk kitabının ikinci serisinin yayınlandığını duyurdu. Çocuklarda sigorta bilincinin oluşturulması için düzenlenen kitap ile ilgili KASIDER Başkanı Sema Tüfekçiler, şu ifadeleri kullandı.

“Değerli Sigortacılar

Sigortacılığın, özellikle 8 yaş ve üstü çocuklarımıza anlatılmasını sağlamak üzere yazmış olduğum “İyi ki Sigortalıyız” adlı çocuk kitabının ikinci serisini bilgilerinize sunmaktan büyük bir mutluluk duymaktayım.

Bu yaş grubu çocuklar güvene dayanan, açık, dürüst, sıcak ve sevgi dolu bir ilişki isterler. Bu yaş grubundaki çocuklar, dinleyerek öğrenmek isterler. Öğretmenine ve ebeveynlerine çok güvenir, onların hata yapmayacaklarına inanırlar. Öğrendiklerini anladıklarında, zevk duyarlar.

İşte bu gerçeklerden yola çıkarak, büyüdükçe yerleşen ve bir daha değiştirilmesi zor ve hatta bazı durumlarda imkânsız olan önyargılardan arındırılmış olan taze beyinlere, sigorta algısının pozitif olarak yerleştirilmesi ve sigortacılığın toplumların refah seviyesini yükseltici bir sektör olduğunu öğretmenler ve ebeveynler olarak anlatabilmek amacı ile yazmış olduğum bu minik hikâyeyi, tüm çocuklarımızın severek okumaları dilelerim. Her yıl Mayıs ayının son haftasında kutlanan fakat bu yıla mahsus Ekim ayına taşıdığımız Sigortacılık Haftası’nın hepimize hayırlı olmasını temenni ederim.

Kitaba sahip olmak için Derneğimiz hesabına 50 TL bağış yapmanız sonrasında kitap adresinize bir hediye kitap ile birlikte gönderilecektir.

Dernek IBAN: TR 37 0011 1000 0000 0088 2313 33”

İlginizi Çekebilir