“Çalışan kadınlar ve çalışan kadın müşteriler sigortacılar için önemli bir potansiyel”

 “Çalışan kadınlar ve çalışan kadın müşteriler sigortacılar için önemli bir potansiyel”

Köşe yazarımız Sema Tüfekçiler, Sigortacı Gazetesi Instagram canlı yayınında Axa Sigorta CEO’su Yavuz Ölken’i konuk etti. Canlı yayının konusu ise cinsiyet eşitliği ve kadınlar oldu.

Sigortacı Gazetesi, Instagram kanalı üzerinden düzenlediği canlı yayınlarla sektörün nabzını tutmaya devam ediyor. 13 Ekim 2020 Salı 19.00’da köşe yazarlarımız Sema Tüfekçiler, Axa Sigorta CEO’su Yavuz Ölken’i konuk etti. Canlı yayının konusu ise cinsiyet eşitliği ve kadınlar oldu.

Axa Sigorta’nın imzaladığı Kadının Güçlenmesi Prensipleri (WEPs) projesini anlatarak sözlerine başlayan Ölken, “WEPs bundan uzun yıllar önce yöneticilere gönderilmiş imzalar atılmış hatta 2030’a kadar sonuçlanması için inisiyatiflerin geliştirilmesi için süreler verilmiş bir konu. Çalışan kadın ve çalışan kadın müşteriler sigortacılar için önemli bir potansiyel. Öncelikle kendi çalışanlarımızdan başlayıp daha sonra nereye koşmak istediğimizin bir yol haritasını çıkarmıştık. O yol haritasından bugün geldiğimiz nokta bizim için gurur verici çünkü Türkiye’de WEPs’e imza atan 322. kurumuz” dedi.

Ölken, “Axa Sigorta olarak %53 kadın çalışana, yönetim kadrosunda ise %43 kadın yöneticiden oluşuyoruz. Bu noktalara geldikten sonra anca bu imzalar atılabilir. Kadın-erkek ayrımı olmadan tüm çalışanların kendilerini ifade edebildikleri ihtiyaçlarını ortaya koyabildikleri ve  karar almada söz sahibi oldukları bir süreci yaşıyoruz yaşatmaya da devam edeceğiz. Hem cinsiyet eşitliğini ön plana çıkarmak hem de kadınları ve kadın çalışanlarını bir nebze desteklemek, onlara aile ortamını yaşatmak için tüm Axa Türkiye’de erkeklere de 1 aylık doğum izni veriyoruz” açıklamalarında bulundu.

İlginizi Çekebilir