“İyikilerim keşkelerimden daha çok”

 “İyikilerim keşkelerimden daha çok”

BMS Group Yönetim Kurulu Başkanı Servet Gürkan, konuğu olduğu 5N1S’nin bu bölümünde Sigortalayamadıklarımızdan mısınız? isimli yeni çıkan kitabını anlattı. Gürkan, “İyikilerin ve keşkelerin her insanın hayatında hesaplaşması gereken kavramlar. Çok fazla keşkem yok, iyikilerim daha çok” dedi.

 5N1S’nin bu bölümündeki konuğu BMS Group Yönetim Kurulu Başkanı Servet Gürkan oldu. Sigortalayamadıklarımızdan mısınız? isimli yeni kitabının ele alındığı bu bölümde kariyer yolculuğunu zor, çukurlarla dolu ve inişli çıkışlı olarak tanımlayan Gürkan, kariyerinde yaşadığı en büyük zorluğu şöyle anlattı: “Yaşadığım en büyük zorluk yaşımdı. 28 yaşında genel müdür yardımcısıydım ve sektördekiler ‘kim bu çocuk?’ diyorlardı. İkinci zorluk ise o günün şartlarında sigorta sektörü penetrasyon, bilgi, imkânsızlıklar, düşük kâr ve yetersiz yasal düzenlemeler nedeniyle çok zayıftı.”

İyikilerin ve keşkelerin her insanın hayatında hesaplaşması gereken kavramlar olduğunu vurgulayan Gürkan, “Açıkçası çok fazla keşkem yok, iyikilerim daha çok. İmtaş Sigorta’da hem IT tarafında çalıştım hem de sigortacılığı tüm detaylarına kadar öğrendim. O anlamda İmtaş Sigorta ‘iyi ki İstanbul’a gelmişim’ dedirten bir iyikidir benim için. Tabii bunun ‘İmtaş Sigorta’dan ayrılmasa mıydım’ diye bir keşkesi de var. Diğer iyikilerim ise genel müdür yardımcısı olduğum, reasürans dünyasıyla ve kamuyla tanıştığım Şeker Sigorta; çok güzel bir ekiple çalıştığım Güriş ve Türk Petrol ortaklığı olan Merkez Sigorta,  genel müdür olduğum Ege-Baltica Sigorta; ilk defa kendi şirketimi kurup girişimcilik ruhunu tattığım risk yönetim şirketi Interims ve AGG Brokerlik, CEO olarak görev yaptığım Aon ve Türkiye’nin ilk kooperatif sigorta şirketi Koru Sigorta’nın kuruculuğu diyebilirim” ifadelerini kullandı.

İlginizi Çekebilir