İşiniz gücünüz koruma altında!

İnsanların herhangi bir şekilde sakat kalması, ölmesi veya hastalanması durumunda devreye girecek olan bu sigorta, sigortalılarına veya yakınlarına kendilerini toparlayana kadar maddi destek sağlıyor. İşimi Gücümü Koru ürününde çok iddialı olduklarını ifade eden Koru Mutuel Sigorta Genel Müdür Yardımcısı Ece Öcal  konuyla ilgili şunları söyledi: “Çünkü piyasada benzer bir ürün yok. Ferdi kaza bazlı bir ürün, ama bunun içerisinde bir de yardım paketi var. Poliçenin, ailesini geçindiren, çocuklarının eğitimini sağlayan kişilerin vefat etmesi, sakat kalması veya bir hastalığa yakalanması sonucu işiyle ilgilenememesi durumunda devreye giriyor.”

OFİS GİDERLERİ DE ÖDENİYOR
Yeni ürünleri ile15 bin ya da 30 bin liraya kadar teminat sağlandığını söyleyen Ece Öcal, İşimi Gücümü Koru ürününün isteğe bağlı olarak üç veya altı ay boyunca ofis giderlerinin ödendiğini söyledi. Öcal, “Diyelim ki hukuk bürosu olan bir avukat, İşimi Gücümü Koru ürününden satın aldı. Bu kişinin vefat, sakatlık ya da hastalık sebebiyle işe gidememe durumunda büro ile ilgilenemeyecek olan yakınlarının sorumluluğunu üzerlerinden alıyoruz. Vefat, sakatlık ya da hastalık durumunun Koru Mutuel Sigorta’ya bildirilmesi durumunda seçeneğe göre üç veya altı ay boyunca elektrik, su, yakıt, telefon, kira, muhtelif ofis giderleri gibi masrafları ayda 5 bin lira olmak üzere ödüyoruz’’ açıklamasında bulundu.

ÜRÜN SATIN ALINIRKEN GİDERLER İYİ HESAPLANMALI
Teminattan yararlanabilmek için sigortalının veya lehdarın Koru Mutuel Sigorta’ya e-mail adresi ya da telefonla ulaşması gerektiğinin altını çizen Öcal; hastalık, sakatlanma ya da vefat durumunun bir belge ile Koru Mutuel  Sigorta’ya bildirilmesi gerektiğini söyledi. Öcal, “Tüketicinin İşimi Gücümü Koru ürününü satın almadan önce, genel giderlerini çok iyi hesaplaması lazım. Kendisine bir şey olduğu zaman bize gider dökümlerinin ulaştırılması önemli” dedi. Öcal, sinir hastalıkları, intihar veya iflas etme gibi durumların, sigorta teminatının dışında kalacağını da sözlerine ekledi.

İlginizi Çekebilir

Leave a Reply