“İki dijital kurum arasında köprü görevi üstleniyoruz”

 “İki dijital kurum arasında köprü görevi üstleniyoruz”

5N1S’nin bu bölümdeki konukları Tamamlıyo Kurucu Ortakları Deniz Gül ve Metin Öngüç oldu. Öngüç, Tamamlıyo’nun iş modelinin hizmet alınan ürünle ilgili sigortayı ödeme aşamasına entegre etmek olduğunu belirtirken, Gül ise Tamamlıyo’nun iki dijital kurum arasında bir köprü görevi üstlendiğini ifade etti.

5N1S’nin bu bölümdeki konukları Tamamlıyo Kurucu Ortakları Deniz Gül ve Metin Öngüç, yola çıkış hikâyeleri, gelecek planları ve aldıkları yatırımlarla ilgili konuştu. Tamamlıyo’nun ilk olarak görüntü işleme teknolojisini kullanarak sağlık sigortası fiyatlarını karşılaştıran bir platform olduğunu belirten Öngüç, sözlerine şöyle devam etti: “Daha sonra iş modelini değiştirdik. Örneğin bir uçak bileti alırken ödeme aşamasında seyahat sağlık sigortası, bilet iptal sigortalarını öneren bir altyapı geliştirdik. Bu iş modeli sadece seyahatle özelinde değil, bir cep telefonu alırken cep telefonu sigortası ya da bir evcil hayvan uygulamasında gezinirken evcil hayvan sigortasını almanızı sağlıyor. Aslında yaptığımız iş modeli sizin hizmet aldığınız ürünle ilgili o sigortayı ödeme aşamasında entegre etmek.” Gül ise şunları söyledi: “Teknik anlamda sigorta ürünlerini satmak isteyen web siteleri veya dijital platformlar, API entegrasyonlarımızı çok kısa bir sürede kendi internet sitelerine entegre edip diledikleri sigorta şirketinin ürününü satabiliyorlar. Biz aslında bu yükü alıyoruz ve iki dijital kurum arasında bir köprü görevi üstlenmiş oluyoruz.”

‘TOPLAM YATIRIMCI SAYIMIZ 367’

Bir yıl içinde 2 kitle fonlama ile 4 milyon liraya yatırım aldıklarını belirten Öngüç, sözlerine şöyle devam etti: “İlk olarak 660 bin liralık bir yatırım aldık. Şirketin değeri 10 milyon liraydı. Bir yıla yakın bir süre sonra Easytravel’dan 1 milyon liralık bir yatırım aldık. En son kitle fonlamadan 2,4 milyon lira yatırım aldık. Böylece yaklaşık 4 milyon liraya yakın bir yatırım almış olduk. Toplam yatırımcı sayımız ise 367.”

İlginizi Çekebilir