“Hedeflerimizin tuttuğu başarılı bir yılı geride bıraktık”

 “Hedeflerimizin tuttuğu başarılı bir yılı geride bıraktık”

VHV Reasürans CEO’su Maximilian Stahl, 2018 yılı gibi zorlu bir yıldan sonra 2019 yılının daha dirençli bir seyir izlediğini söyledi. Özellikle kurdaki dengelenmenin şirket olarak öngörülerini karşıladığının altını çizen Stahl, “Türkiye’de yerleşik bir reasürans şirketi olarak istikrarlı bir şekilde büyüyor ve 2019 yılında da hedeflerimizi tutturmuş olmanın mutluluğunu yaşıyoruz” dedi. 

VHV Reasürans’ın 2019 yılını değerlendiren Maximilian Stahl, VHV Reasürans olarak Türk sigorta piyasasına ihtiyari reasürans kapasitesi sağlayarak birçok önemli işin altına imza attıklarını hatırlatarak, 2019 yılında faaliyet gösterdikleri mühendislik ve inşaat, ticari ve sınai yangın, mimar ve mühendis mesleki sorumluluk, sanat eserleri ve enerji sektör risklerine yönelik çözümlerde hizmet kalitelerini artırdıklarını belirtti. 

2020 yılında ise Türkiye ekonomisine yönelik beklentilerin olumlu yönde olduğuna değinen Maximilian Stahl, “Türkiye ekonomisinin 2020 yılında pozitif ve istikrarlı bir görüntü çizeceğine inanıyorum. Bunun da sektörümüze olumlu yönde etkisi olacaktır” şeklinde konuştu.  

REASÜRANS ÇÖZÜMLERİMİZ BÜYÜK İLGİ GÖRÜYOR

Türkiye’de hizmete sundukları reasürans çözümlerine değinen Maximilian Stahl, inşaat sektöründe durağan bir dönemden geçildiğini fakat özellikle yılın ikinci yarısında konut faizlerinde aşağı yönlü harekete paralel olarak tekrar olumlu bir seyir izlenmeye başladığını söyledi. Yenilenebilir enerji yatırımlarının artmaya devam ettiğini ifade eden Stahl, “Enerji yatırımları sigortasız olmaz dedik ve bu yöndeki yatırımların sigortaya talebinin arttığına şahit oluyoruz. Bu durum bizleri çok mutlu ediyor” dedi. 

İnşaat ve altyapı projelerinin tasarım ve inşa sürecinde görev alan mimar ve mühendislerin üçüncü kişilere yönelik sorumluluklarına yönelik verdikleri çözümlerde ciddi talep gördüklerini belirten Maximilian Stahl, “Söz konusu mesleki sorumluluk çözümlerimiz sektörde dikkat çekiyor” şeklinde konuştu.  

Geride kalan yıl içinde birçok ticari ve sınai tesiste yangın yaşandığının altını çizen Stahl, bu yönde sektörün farkındalığı artırma amacıyla çalışmalarını hızlandırdıklarına şahit olduklarını, VHV olarak doğru riske doğru çözümler stratejisini başarılı bir şekilde uygulayarak, sektöre örnek olduklarını söyledi. Stahl, sanat eserlerine yönelik risklere sundukları çözümlerde de beklenenin üstünde ilgi ile karşılaştıklarını da sözlerine ekledi. 

ALMANYA BAŞARILARIMIZI TAKDİR EDİYOR

2019 yılında Almanya’dan Türkiye’ye know-how anlamında da daha olumlu adımlar attıklarına değinen Maximilian Stahl sözlerini şöyle sürdürdü: “Türkiye’deki başarılarımız grubumuz tarafından büyük takdir görüyor. Almanya’nın en köklü sigorta gruplarından biri olarak tecrübelerini Türkiye’deki yatırımlarına aktarma da çok istekliler. 5 yıl gibi kısa sürede, VHV’nin en değerli yatırımı durumuna gelmemiz ve bunu her ortamda dile getiriyor olmaları geleceğe daha da umutla bakabilmemizi sağlıyor.”  

100. YIL KUTLAMALARINA TAM KADRO KATILIM

Geride bıraktığımız 2019 yılının VHV’nin (Vereinigte Hannoversche Versicherung) 100. yılını kutlaması nedeniyle çok özel olduğuna dikkat çeken VHV Reasürans CEO’su Maximilian Stahl, 15-16 Haziran 2019 tarihlerinde Almanya’nın Hannover şehrindeki Genel Merkezi’nde görkemli ve renkli etkinliklerle kutlanan 100. yıl etkinliklerinde tam kadro yer alan VHV Türkiye ekibinin büyük ilgi gördüğünü belirtti. Stahl, “VHV Holding AG’nin Yönetim Kurulu Başkanı Uwe H. Reuter’un ekibimizin başarılarına vurgu yapması ise gecenin en özel anlarından biri oldu” dedi. 

“A+” RATING’E SAHİP BİR GRUBUZ

VHV’nin Almanya’nın önde gelen sigorta gruplarından biri olduğuna asıl ilgi alanı olan inşaat risklerinde pazar lideri konumunda bulunduğuna vurgu yapan VHV Reasürans CEO’su Maximilian Stahl, “Grubumuz 3 milyar euro prim üretimi, 15 milyar euro kıymetli varlık, 4 milyon müşteri ve 10 milyon poliçe, 2.800 çalışan sayısı, 13 binden fazla dağıtım kanalı ve S&P ‘A+’ rating’e sahip” şeklinde konuştu.

SEKTÖRÜ BULUŞTURMANIN GURURUNU YAŞIYORUZ

VHV Reasürans CEO’su Maximilian Stahl, Türkiye’de faaliyete başladıkları yıldan itibaren sektörü buluşturan önemli bir etkinliğe imza attıklarına dikkat çekerek, “Her yıl sektörümüzü sonbaharın güzelliği altında İstanbul Boğazı’nın muhteşem ortamında buluşturmak amacıyla gerçekleştirdiğimiz gecemize ilgi her yıl katlanarak artıyor. Bu yıl 10 Ekim 2019 Perşembe günü yaptığımız ve 600’den fazla sektör profesyoneli katıldığı gecemize Almanya’dan davetli 50’den fazla inşaat inşaat birliği temsilcisinin de katılması önemli bir etki yarattı. Artık gelenekselleşen ve sektörün yıllık ajandasına giren gecemizin 2020 yılı hazırlıklarına ise şimdiden başladık.”

İlginizi Çekebilir

Leave a Reply