Hannover Re: Reasürans fiyatları 2021’de artışını sürdürmeli

 Hannover Re: Reasürans fiyatları 2021’de artışını sürdürmeli

Hannover Re, salgın hasarları ve düşük faiz oranı ortamı karşısında reasürans fiyatlarının artışının gelecek yıl gerekli olduğunu vurguladı.

Süregelen COVID-19’un yarattığı hasarlar ve düşük faiz oranı ortamı karşısında Hannover Re, reasürans fiyatlarının artışının 2021 yılında devam etmesinin gerekli olduğuna dikkat çekti. 1 Ocak 2021 tarihli reasürans anlaşmalarında Hannover Re, hayat dışı reasürans tarafında önemli fiyat artışlarını beklediğini açıkladı.

Düşük faiz oranlarının uzun süre seyrini koruyacağını söyleyen Hannover Re CEO’su Jean-Jacques Henchoz, “Teknik kârlılığın yatırım gelirindeki düşüşünü dengelemek için daha da fazlasını yapmak gerekecek. Bu eksende hem sigorta hem de reasürans tarafında yaşanacak fiyat artışları Ocak ayı ve sonrasında büyük önem taşıyor” dedi.

Hannover Re İcra Kurulu Üyesi Sven Althoff ise “COVID-19 salgını; 11 Eylül saldırıları, Katrina, Wilma ve Rita kasırgalarıyla karşılaştırılabilecek kadar sektörü değiştiren bir olay oldu. Pandeminin neden olduğu hasarların gerçek boyutu uzun vadede netleşecek” açıklamalarında bulundu.

Avatar

Esra Nur Mocu

esra@sigortacigazetesi.com.tr

İlginizi Çekebilir