Global Gücün Parçası Olmak #axasigortaliolmak2015

‘Global Gücün Parçası Olmak’ konseptiyle hazırlanan bu yılki organizasyonda çalışanlar, global ve güçlü bir şirkette çalışıyor olmanın sağladığı güven ve bu güvenin yarattığı bağlılık üzerine paylaşımda bulunma ve şirket yöneticilerini dinleme imkanı buldular.
Dijital alandaki gelişmeler ve uygulamalara paralel olarak, organizasyona özel geliştirilen dijital uygulama ‘AXABİZ’ çalışanlarla paylaşıldı. Tüm organizasyon bilgilendirmelerinin anlık olarak mobil cihazlardan takip edilmesini sağlayan AXABİZ uygulaması ile çalışanlar hem program içeriğine hem de organizasyon boyunca kendilerine gerekebilecek tüm bilgilere kolayca erişme imkânı buldular.
AXA SİGORTA çalışanlarından oluşan ‘AXA ACT’ tiyatro kulübü de, sergiledikleri performans ile unutulmaz ve keyifli anlar yaşattı.
AXA SİGORTALI OLMAK  2015 organizasyonunun toplantı bölümü, İnsan Kaynakları ve İç İletişim Bölüm Başkanı Esra Güller’in açılış konuşması ile başladı. Güller sunumunda, global ve güçlü bir şirkette çalışıyor olmanın farklılıklarına vurgu yaparak,  AXA’nın insan kaynağı profili ile teknolojik değişikliklere paralel olarak önümüzdeki dönem insan kaynakları uygulamalarında beklenen değişiklikler ve yeni dönem stratejileri ile ilgili paylaşımda bulundu. Güller, dünyanın önde gelen marka danışmanlık şirketi Interbrand’in ‘En İyi Dünya Markaları’ listesinde AXA’nın yine 1. sigorta şirketi olarak yer aldığını vurguladı. Ayrıca, AXA SİGORTA’nın 2015 yılında da çalışan memnuniyetinin bir göstergesi olarak Great Place To Work Enstitüsü tarafından 501 ve üzeri çalışana sahip şirketler kategorisinde üçüncü kez ‘Çalışılacak En İyi Şirket’ seçilmiş olmasının gururunu yaşadıklarını söyledi. Aynı zamanda 2015 yılında GPTW Enstitüsü’nün ‘Finansın En İyi İşvereni’ ödülüne de layık olmanın ayrı bir sevinç yaşattığını da paylaştı.
Güller’in ardından AXA SİGORTA CEO ve Yönetim Kurulu Üyesi Guillaume Lejeune sunumunu gerçekleştirdi. Sunumuna, çalışanlara sürpriz olarak hazırladığı Türkçe açılış konuşması ile başlayan Guillaume Lejeune, genel ekonomik göstergeler ve sigorta sektörünün mevcut durumunu, AXA SİGORTA’nın uygulamaları ve yeni dönem çalışma hayatındaki trendler ile geleceğin nasıl şekilleneceğine dair öngörülerini şirket çalışanlarına aktardı.
AXA SİGORTA CEO’su Lejeune’ün başarılı sunumunun ardından sahneye AXA SİGORTA İcra Kurulu üyeleri Ali Erlat, Yavuz Ölken, Ayşegül Denli, Olgun Küntay, Christophe Knaub, Özer Şimşek, Esra Güller, Herve Boulanger ve Ege Örer davet edildi. Çalışanların çeşitli konularda hazırlamış oldukları ve ‘AXABİZ’ aplikasyonu üzerinden gönderdikleri sorularını “Bir Sorum Var” bölümünde interaktif olarak yanıtladılar.

EKONOMİ DUAYENİ EMİN ÇAPA AXA SİGORTALILARLA BULUŞTU
İcra Kurulu’nun çalışanların sorularını yanıtlamalarının ardından öğleden sonra merakla ve heyecanla beklenen konuk konuşmacı Emin Çapa sahne aldı. Ekonomiyi sevdiren yorumcu olarak anılan Emin Çapa oldukça etkileyici ve interaktif bir sunumla globalleşmenin ve global bir şirket olmanın önemi ile teknolojideki gelişmelerin hayatımıza etkisinden bahsetti. Sunumunun ardından ekonomiyle ilgili sorulara yanıt veren Çapa, paylaşımları ile organizasyona renk kattı.

İLK 3 DERGİ KAPAĞI SEÇİLDİ
Emin Çapa’nın sunumunun ardından organizasyon öncesinde çalışanlar tarafından gruplar halinde  hazırlanan, ‘Global Gücün Parçası Olmak’ ana fikri ile global dünyanın AXA SİGORTA’ya ve çalışanlarına etkilerini vurgulayan dergi kapaklarının tümü izlenerek, salonda seçilen jüri tarafından 10 finalist arasından en başarılı 3 dergi kapağı belirlendi. AXA SİGORTA çalışanların yaratıcılıklarını kullanarak hazırladıkları, hazırlarken eğlendikleri dergi kapakları ise AXA SİGORTALI OLMAK toplantısının en beğenilen bölümlerinden oldu.

CANDAN ERÇETİN GECEYE RENK KATTI
Toplantının ardından verilen serbest zamanda çalışanlar Titanic Otel’de hem dinlenme hem de otel aktivitelerinden yararlanma fırsatı buldular. Serbest zamanın ardından her sene heyecanla beklenen gala gecesine geçildi.
Gala gecesi, dergi kapağı konsept yarışmasında dereceye giren ilk 3 çalışmaya plaketlerinin verilmesiyle başladı ve gece, performansı ile göz dolduran, çalışanlara tüm yılın yorgunluğunu unutturan konuk sanatçı Candan Erçetin ile devam etti.
Keyifli ve coşku dolu geçen organizasyon boyunca çalışanlar sosyal medyada #axasigortaliolmak2015 hashtagi ile paylaşımda bulundular. Organizasyon sonrası AXA SİGORTA ailesi 2016 yılına oldukça enerjik ve motive gireceklerini belirterek Antalya’dan ayrıldılar.

Yorum yazın