Generali, Obi’yle milyonları sigortalamayı hedefliyor

Apple ve Pepsi-Cola’nın eski CEO’su John Sculley tarafından yaratılan Obi akıllı telefonlarının yatırımcısı olan Generali’nin Türkiye’de milyonlarca kişiyi sigortalayacağı müjdesinin de verildiği toplantıda Generali Sigorta’nın, Obi Worldphone üzerinden sunacağı mobil sigortacılık platformu ve mobil uygulama ile fiyata duyarlı, zeki ve yeni nesil tüketicilerle yakınlaşma hedefi vurgulandı.

Generali Grubu Ortaklık ve İş Geliştirme Direktörü Gianpaolo Meloncelli, Generali Sigorta Genel Müdürü Mine Ayhan, Generali Sigorta Stratejik Planlama ve İş Geliştirmeden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Petar Dobric ile Obi Worldphone Kurucu Ortağı Shane Maine ve Obi Worldphone EMEA Bölgesi Genel Müdürü Amit Rupchandani’nin katılım gösterdiği toplantıda, Apple’ın eski CEO’su John Sculley’nin yaratıcısı olduğu Obi akıllı telefonlarının, 23 Kasım’da Türkiye pazarına gireceği duyuruldu. Türk tüketicisinin beğenisine sunulacak olan Obi akıllı telefonları SF1 ve SJ1.5 modelleri ile yüksek kalite ve seçkin tasarım özelliklerini birlikte yaşıyor.

Generali ve Obi Worldphone anlaşması, Türkiye’de sigorta sektöründe devrim yaratacak yepyeni bir hareketin habercisi olma özelliğini taşıyor. ‘Yalın&Akıllı’ ürün ve hizmetleri ile teknolojiye göz kırpan ve bu anlamda sektöründe öncü olan Generali’nin, Obi Worldphone ortaklığı ile milyonlarca sigortalıya sağlayacağı yeni deneyimlerin ele alındığı toplantıda, Generali Grubu Ortaklık ve İş Geliştirme Direktörü Gianpaolo Meloncelli, “Bu ortaklık Generali için pek çok ilklerden bir tanesi. Türkiye’de sigorta sektörünün geleceğini şekillendiren öncü bir şirket olarak Generali, Obi Worldphone gibi güçlü bir akıllı telefon üreticisi ile işbirliğine girerek müşterileri için ‘kazan-kazan’ anlayışı ile sigorta çözümleri yaratmayı hedefliyor. Generali Grubu olarak yaptığımız bu önemli yatırım ve müşterilerimize yeni nesil bir kanaldan ulaşmanın yolunu açan mobil sigortacılık platformu sayesinde onları proaktif olarak koruyan ve yaşamlarına değer katan şirket olma hedefimiz doğrultusunda önemli bir adım attık” şeklinde konuştu.

OBI WORLDPHONE AKILLI TELEFON PAZARINDA NİŞ BİR SEGMENTİ HEDEFLİYOR
‘Seçkin tasarımı ekonomik fiyatla sunma’ stratejisiyle hayata geçirilen Obi Worldphone’un EMEA Bölgesi Genel Müdürü Amit Rupchandani konu ile ilgili olarak yaptığı açıklamada, “İleri teknoloji ile Silikon Vadisi’nde Ammunition Grubu’nun şık tasarımını entegre ederek kullanıcılarına zengin ve kişiye özel deneyimler sağlayan Obi akıllı telefonları, gelişmekte olan ülkelerde genç ve teknoloji aşığı kitleyi hedefliyor. Qualcomm, Dolby, Sony, Corning Incorporated, Google, MediaTek, Japan Display, Inc. ve Samsung gibi alanındaki önemli isimleri bir araya getiren Obi Worldphone, bu sayede sergilediği güçlü performans ile göz dolduruyor. Türkiye, Hindistan, Pakistan, Birleşik Arap Emirlikleri, Endonezya, Filipinler, Vietnam ve Kenya gibi Afrika ülkelerindeki pazarlara yönelen Obi Worldphone, hedefine paralel olarak Türkiye’de genç, zeki ve teknoloji odaklı müşterilerin ihtiyaçlarını karşılayacağı konusunda kendisine güveniyor” sözlerine yer verdi.

‘GENERALI ALİ’ MİLYONLARCA KİŞİNİN MOBİL TELEFONLARINA GİREREK ONLARIN HAYATLARINI KOLAYLAŞTIRACAK
Müşterilerinin mutluluğunu düşünen, onları iyi tanıyan ve ihtiyaçlarına en uygun ürün ve hizmetleri sunan ‘Generali Ali’, aynı zamanda Generali Sigorta’nın hayatı kolaylaştıran yüzünü ifade ediyor. Generali’nin online ve mobil satış kanalları ve Generali’nin 700’ü aşkın acentesi üzerinden 7/24 sigortacılık çözümleri sunan Kişisel Sigorta Danışmanlğı Hizmetini temsil eden Generali Ali, Generali Sigorta ve Obi Worldphone ortaklığı ile bu sefer milyonların telefonlarına girerek sunduğu sigortacılık çözümleri ile hayatlarını kolaylaştıracak. Generali ve Obi Worldphone John Sculley’i 23 Kasım’da İstanbul’a getirdiklerini ve müşterilerinin Kaliforniya’ya gitmeden kendileri için en iyi çözümleri İstanbul’da bulacaklarını belirten Generali Sigorta Stratejik Planlama ve İş Geliştirmeden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Petar Dobric, “Yalın, akıllı ve herkes tarafından ulaşılabilir yeni nesil sigortacılık ürün ve hizmetleri, Obi telefonlarında yer alacak olan Generali Sigorta, müşterilerini ve ailelerini koruyup yaşamlarına değer katarak onların en iyi dostu olmayı hedefliyor. Milyonlarca kişinin mobil telefonlarında yer alarak hasar anında yanlarında ilk “Generali Ali” olacak; hızlı ve yenilikçi sigorta çözümleri ile onların yaşamını kolaylaştıracak” ifadelerine yer verdi.

SF1 – Zarif Tasarım ve Tavizsiz Teknoloji
Obi Worldphone SF1, şirketin en son fotoğraf ve ses teknolojisine sahip olan, öncü bir 4G/LTE akıllı telefondur. SF1, dayanıklı- donanım ve kullanıcı ara yüzü arasındaki karşılıklı etkileşimi vurgulayan, hemen tanınan bir işaret öğesi olan- Corning® Gorilla® Glass 4’ten yapılan, 5-inç ekrana sahiptir. SF1’in desteklenmiş fiberglas gövdesinin ve telefonun üst ve alt kısmındaki metal aksamları, yüksek kalitesini ortaya koymaktadır. SF1’de, ayrıca, uzun ömürlü, hızlı şarj olabilen bir pil ve mikro SD genişlemesi olan bir kolay erişimli ikili SIM yuvası özelliği bulunmaktadır.

Obi, insanların daha profesyonel görünen görselleri çekebilmelerini sağlamak amacı ile, SF1’in 13-megapiksel kamerası ve sınıfının en iyisi Sony IMX214 Exmor™ sensor için gereken gücü temin etmek için, Qualcomm® Snapdragon™ 615 işlemcinin tüm kabiliyetlerini kullanmıştır. Hibrit oto fokus, faz bulma teknolojisi ile güneş altında çekim yaparken bile, her türlü ışık altında, anlık, kusursuz odaklama yapılmasını mümkün kılmaktadır. Kamera, biri flaşlı, diğeri flaşsız olmak üzere, iki fotoğrafı hızla çekmek için, Qualcomm® ChromaFlash™ kamera özelliğinden yararlanmaktadır. Kullanıcılar, Qualcomm® UbiFocus™ kamera özelliği ile resim çekmelerinin ardından, odaklama seçimi yapabilmektedirler. İki fotoğraf çekildikten sonra, kullanıcılar ayrıca, normal dijital zum düzeylerinin ötesindeki bir çözünürlükte, Qualcomm® OptiZoom™ kamera özelliğine sahip düzenli detaylanmış görsellerle zum yapabilmektedirler.

SF1, her yerde eğlenebilmeniz için, cihaz hoparlörleri ve kulaklıkları ile, güçlü ve berrak surround ses sağlayan Dolby Audio™ özelliğine sahiptir. Dolby Audio, yaratıcısının orijinal konseptine uygun ses sağlamak üzere, surround ses hoparlörlerinin yerleşimini simüle etmekte ve bunun sonucunda da tüketiciler, sıra dışı bir uygunluk derecesi, bas etkisi ve dinamik erim ile, üstün ses kalitesinin deneyimini yaşamaktadır.

SF1’de ayrıca, pili şarj etmek için gereli olan zamanı önemli ölçüde azaltan bir Qualcomm® Quick Charge 1.0™ güç yönetimi teknolojisi bulunmaktadır. SF1, üç saatten daha az bir sürede, tüm pili şarj edebilmektedir. Bu da, eski telefonlardan yüzde 40 daha hızlı olması demektir. SF1, Google Android Lollipop üzerinde çalışmaktadır. SF1, adını, menşei olan San Francisco şehrinden almaktadır.

SJ1.5 – 3G Benzersiz Görünümlü Akıllı Telefon
Obi Worldphone SJ1.5, MediaTek MT6580 Dört Çekirdekli işlemci ile desteklenen bir 3G akıllı telefondur. SJ1.5, kendisine ayırt edici bir görünüm kazandıran, düzenli, dörtgen üst kısım ve kavisli alt kısmı olan asimetrik bir tasarıma sahiptir. Ekran, akışkan şeklinde, 2.5D kavisli camdan, telefonun gövdesi ile birlikte, kusursuz bir ürün hissi vermek üzere üretilmiştir. SJ1.5, daha anlatımcı bir yaklaşımla, benzersiz renk ve aksan seçenekleri sunmaktadır. Kolay erişimli ikili SIM yuvalarına ek olarak, SJ1.5’te, bellek genişletilmesine yönelik 16 GB iç depolama ve kart yuvası bulunmaktadır. SJ1.5 ön ve arka kameralarını desteklemekte ve çizilmeye dayanıklı olan Corning® Gorilla® Glass 3 ile korunmaktadır. SJ1.5, Android Lollipop işletim sistemini kullanmaktadır. Adını, Silikon Vadisi’nin bir baka büyük şehri olan San Jose’den almaktadır.

Yorum yazın