Generali Sigorta’dan sağlıkta atılım

Kritik Anlarda Maddi Rahatlık Sağlıyor
150 yılı aşkın süredir Türkiye’de faaliyet gösteren ve sektöründe pek çok ilke imza atan Generali Sigorta, sağlık alanında yaptığı yatırım atağıyla, sunduğu Kritik Hastalık Güvencem Sigortası kapsamında her yıl 17,1 milyon kişiyi etkileyen inme, kalp krizi ve Türkiye’de ölüm nedenleri arasında 2. sırada yer alan kanser hastalıklarına karşı maddi ve manevi olarak, zor geçen tedavi süreçlerinde sigortalıların rahat bir nefes almasını sağlıyor.

Özellikle dünyada artan kalp  krizi, kanser gibi kritik  hastalıkların Türkiye’de de giderek yaygınlaşmaya başladığı görülüyor. Rakamlarla da desteklenen bu tabloda  Sağlık Bakanlığı tarafından yayımlanan istatistiklere göre kanser, inme, kalp krizi gibi bazı kritik hastalıklar yaygınlık bakımından ilk 27 hastalık içinde listeleniyor.

“Yalın ve Akıllı” sigortacılık anlayışının yanı sıra yenilikçi ürün ve hizmetleriyle öne çıkan Generali Sigorta, sigortalıların hayatını kolaylaştıran ürünü Kritik Hastalık Güvencem Sigortası’yla 1- 55 yaş aralığındaki kişiler için  farklı limit alternatiflerinde, 2 farklı kapsam sunuyor. Generali, kalp krizi, inme ve kanser hastalıklarından herhangi birisine yakalanan sigortalılarına, yüklü sağlık giderleri karşısında sağladığı toplu tazminat ödemesi güvencesiyle, tedavi, iyileşme ve sonraki süreçlerde hayatlarına kaldıkları yerden devam etmelerine yardımcı oluyor. 18 yaş altı çocukların da kapsama dahil edilebildiği Kritik Hastalık Güvencem Sigortası’nda poliçe, 70 yaşına kadar yenilenebiliyor.

Türkiye’de her yıl yaşanan 300 bin kalp krizi vakasının, 125 bin kişinin ölümüne yol açtığını ve hastalığa bağlı ölüm nedenleri arasında kanserin 2. sırada yer aldığını belirten Generali Sigorta Genel Müdürü Mine Ayhan “Sağlıklı yaşamak herkesin en büyük temennisidir. Ancak son yıllarda hastalıklara yakalanma oranlarındaki artış ve buna bağlı yaşam kayıpları ortaya vahim bir durum çıkartmaktadır. Generali Sigorta olarak, insanların hayatını koruma ve kolaylaştırma vizyonumuz doğrultusunda sağlık alanında gerçekleştirdiğimiz önemli yatırımımız olan Kritik Hastalık Güvencem Sigortası’yla bireylerin kritik bir hastalığa yakalandığında iyi bir tedavi süreci geçirmesi, uzun yıllar yapmış oldukları birikimlerinin hastalık sürecinde tükenmemesi ve iş hayatından mecburen ayrı kaldıkları tedavi dönemlerinde yaşam kalitelerini koruyabilmeleri için önemli bir destek sağlıyoruz” dedi.

Yorum yazın