Generali Sigorta Yönetim Kurulu Başkanlığı’na Namık Tan getirildi

Generali Sigorta’nın Yönetim Kurulu Başkanı görevine daha önce İsrail ve ABD nezdinde büyükelçilik görevlerinde bulunan Namık Tan atandı.
T.E.D. Ankara Koleji ve Ankara Hukuk Fakültesi mezunu olan Namık Tan, 1990 yılında Cumhurbaşkanlığında Görevli Bakanlık Memuru olarak Başkatip, Özel Kalem Müdür Yardımcılığı görevinde bulundu. 1996 yılında Dışişleri Bakanlığı Amerika – Pasifik ve Uzakdoğu Dairesi’nde Şube Müdürü olarak çalışan Tan, 1997 – 2001 yılları arasında Washington Büyükelçiliği’nde Müsteşar, Birinci Müsteşar olarak çalıştı.
2001 yılında Amerika Genel Müdür Yardımcılığı’nda Daire Başkanı olan Tan, 2002’de Enformasyon Daire Başkanlığı’nda Daire Başkanı olarak görev aldı.
2004 – 2007 yılları arasında Enformasyon Daire Başkanlığı’nda Müstakil Daire Başkan Vekili, Elçi- Genel Müdür Yardımcısı ve Bakanlık sözcüsü görevlerini üstelenen Tan, 2007 – 2009 yılları arasında Türkiye Cumhuriyeti’nin İsrail nezdinde Büyükelçiliği görevini yürüttü.
2009 yılında Dışişleri Bakanlığı İkili Siyasi İşler ve Kamu Diplomasisinden sorumlu Büyükelçi – Müsteşar Yardımcısı olan Tan, Şubat 2010’da Türkiye Cumhuriyeti’nin ABD nezdindeki Büyükelçiliği görevine getirildi.
31 Mart 2014 tarihi itibarıyla Washington’daki görevini tamamlayarak yurda dönen Namık Tan, Generali Sigorta’ya katıldı.

Yorum yazın