Gelişim Akademisi eğitimlere devam ediyor

 Gelişim Akademisi eğitimlere devam ediyor

Dubai Starr tarafından, iki tam gün süren ve Dubai Starr Sigorta’nın seçkin acentelerinin katıldığı bir İnşaat/Montaj Sigortaları eğitimi düzenlendi. Dubai Starr Sigorta Oto-Dışı Sigortalar Grup Müdürü Serkan Erdamar’ın eğitimci olarak katıldığı eğitim, basit bir temel eğitim olmaktan ziyade oldukça kapsamlı gerçekleştirildi. Bu programda Dubai Starr’ın hedefi acentelerinin teknik yetkinliklerine katkı sağlamak ve sektörde uygulaması çok sık bulunmayan ileri düzey bir eğitim uygulaması gerçekleştirmekti.
Eğitim, iki ana kısma ayrıldı. Birinci kısımda, temel inşaat mühendisliği kavramları tanıtıldı; baraj, yol, köprü, derin kazı inşaatları gibi çeşitli inşaat türlerinde karşılaşılan problemler ve çözüm teknikleri tartışıldı.
İkinci kısımda, inşaat/montaj projelerinin yapım şekilleri, projelendirme, ihale aşaması, yer teslimi, geçici ve kesin kabul gibi kavramlar tartışıldı ve bu kavramların yapılan poliçelere etkisi, ne tip durumlarda poliçelerde hangi durumlara dikkat edilmeli konusuna değinildi.
İkinci kısımda ayrıca inşaat poliçelerinde yer alan kloz ve diğer notların poliçeye ve hasarlara etkileri derinlemesine tartışıldı. Sektördeki kloz ve poliçe notları uygulamaları üzerinde duruldu ve farklı şirket uygulamalarının hasarlardaki yansımalarına değinildi. Eğitim programına katılan acentelerin çoğunluğu yıllardır İnşaat/Montaj Tüm Riskler Sigortaları ile uğraşan isimler olduğundan eğitime ilgi ve katılım oldukça yüksek oldu.

HEDEF: İHTİYACI TAM KARŞILAYAN POLİÇE ÜRETMEK
İnşaat/Montaj Sigortaları eğitim programında ayrıca Dubai Starr Sigorta için hedefin ucuz fakat eksik ya da yanlış poliçe üretmekten çok, doğru ve ihtiyacı tam karşılayan poliçe üretmek olduğu; bunun için de Dubai Starr Sigorta teknik ekibinin gerekli teknik bilgiye sahip olduğu ve acentelerine ihtiyaç duydukları anda teknik bilgi ve destek vermeye her an hazır oldukları vurgulandı.
Dubai Starr Sigorta sadece İnşaat/Montaj Tüm Riskler branşlarında değil, şirketin iddialı olduğu Endüstriyel Yangın, Enerji, Sorumluluk, Havacılık branşlarında da aynı yaklaşımı sergiliyor. Bu branşlar için benzer eğitim programları Dubai Starr tarafından yıl içinde çeşitli zamanlarda ayrıca planlanacak. Dubai Starr Sigorta, iş ortaklarımızın kişisel gelişimlerine büyük önem vermeyi sürdürüyor.

İlginizi Çekebilir

Leave a Reply