Evde vakit geçirirken gezebileceğiniz 10 ücretsiz online müze

 Evde vakit geçirirken gezebileceğiniz 10 ücretsiz online müze

Koronavirüs sebebiyle evde vakit geçirirken 10 müzeyi ücretsiz ve online bir şekilde ziyaret edebilirsiniz.

Dünyayı etkisi altına alan Koronavirüsün ardından hem birey hem de toplum sağlığı için kişiler ihtiyaç olmadıkça dışarı çıkmıyor. Evde vakit geçirirken sıkılmayacağınız ve ücretsiz ve online bir şekilde gezebileceğiniz 10 müzeyi listeledik.

Pinacoteca di Brera

İtalya’nın Milano kentinde bulunan ve 24 bin metrekarelik alanıyla Milano’nun en büyük sergi alanlarından biri olan Pinacoteca di Brera, içerisinde antik ve modern tarzda İtalyan ressamların eserlerini barındırıyor.

Galleria degli Uffizi

Floransa’da bulunan saray, dünyadaki en eski ve en ünlü sanat müzelerinden biri. Müzede ünlü Medici ailesinin sanat koleksiyon sergileniyor.

Museo Archeologico

Yunanistan’daki en büyük müze olan Arkeoloji müzesi, dünya üzerinde büyük önem taşıyor. Müzenin internet sitesinde vazolar, heykeller, metal koleksiyonlar ve Mısır dönemine ait koleksiyonları görebilirsiniz.

Musei Vaticani

Vatikan Müzeleri, Vatikan’da bulunan dünyanın en büyük müzelerinden birisi. Bu müze, Roma Katolik Kilisesi tarafından Rönesans döneminde inşa edildi ve dünyanın en önemli heykellerine ev sahipliği yapıyor.

Prado

Prado Müzesi İspanya’nın başkenti Madrid’de yer alan bir sanat galerisi. Resim ve heykel müzesi olarak kurulan bu müze ayrıca 5 binden fazla çizim, 2 bin baskı, bin madeni para, madalyalar ve yaklaşık 2 bin süs eşyaları ve sanat eserlerini içeriyor.

Louvre

Dünyadaki en büyük sanat müzesi olan Louvre, Fransa’nın başkenti Paris’te yer alıyor. Müzenin 21. yüzyıla kadar uzanan, oldukça geniş bir koleksiyon yelpazesi vardır. Leonardo da Vinci’nin meşhur eseri Mona Lisa, bu müzede sergileniyor.

British Museum

British Museum, İngiltere’nin Londra şehrinde yer alıyor. Müze, Dünya’nın her yanından getirilen seçkin Antik çağ yapıtları ve etnografya koleksiyonlarını kapsıyor.

Metropolitan Museum

New York’ta bulunan sanat müzesi, Central Park’ın yanında yer alıyor. Dünyanın en büyük ve en önemli müzelerinden bir tanesi olurken Orta Çağ sanatını barındıran bölümü de bünyesinde bulunuyor.

Hermitage

Ermitaj Müzesi, Rusya’nın St. Petersburg şehrinde yer alan bir sanat ve kültür müzesi. 1764 yılında Çariçe 2. Katerina tarafından kurulan müzede, 3 milyon sanat eserinden oluşan bir koleksiyona sahip.

National Gallery of Art

ABD’nin başkenti Washington’da bulunan sanat müzesi; Leonardo da Vinci, Vincent van Gogh, Pablo Picasso gibi birçok ünlü ressamın eserlerini sanatseverler ile buluşturuyor.

Esra Nur Mocu

İlginizi Çekebilir