Elektronik sağlık kayıtları underwriting sürecini hızlandırıyor

 Elektronik sağlık kayıtları underwriting sürecini hızlandırıyor

Swiss Re’nin araştırması, elektronik sağlık kayıtlarının underwriting sürecini yedi kattan fazla hızlandırabildiğini ortaya koyuyor.

Swiss Re’nin yapmış olduğu araştırmalar, elektronik sağlık kayıtlarının (EHR) hayat ve sağlık sigortalarının underwriting sürecini dönüştürücü bir etkiye sahip. EHR’ler, uzman doktor ifadelerine dayanan vakaların yaklaşık %50’sinin yerini alabilir. EHR kullanımı underwriting sürecini 15 günden 2 güne kadar azaltarak (7 kat hızlı) süreci oldukça hızlandırıyor.

‘BU ARAŞTIRMA UNDERWRITING SÜRECİNDE YENİLİKÇİ BİR ADIM’

Swiss Re, iki yıl boyunca EHR kullanmanın etkinliğini değerlendiren kapsamlı bir analiz yürütmek üzere aktüeryal, veri bilimi ve sigortacılık uzmanlarından oluşan işlevler arası bir ekip oluşturdu. Bu ekiplerden John Hancock’un Başkan Yardımcısı ve Underwriting Şefi Neal Halder, “John Hancock olarak, sigortalama ve satın alma sürecini mümkün olduğunca sorunsuz hale getirme taahhüdümüzün bir parçası olarak Swiss Re ile çalıştık. Elektronik sağlık kayıtlarının kullanımının, daha geniş bir müşteri yelpazesine daha hızlı underwriting kararları sunma fırsatları yarattığına inanıyoruz. Bu umut verici araştırma, underwriting sürecinde yenilik yapma konusunda önemli bir adımdır” dedi.

İlginizi Çekebilir