‘Eğitim hiç bu kadar keyifli olmamıştı’

Aksigorta’nın, acentelerinin satış gücünü artırmak ve gelişimlerine destek olmak amacıyla kurduğu Aksigorta Satış Akademisi’nın Bilgi Üniversitesi işbirliğiyle gerçekleştirdiği ‘21. Yüzyıl Acente Yönetimi Sertifika Programı’, ikinci grup eğitimlerine başladı. İlk eğitim programında 17 mezun veren ‘21. Yüzyıl Acente Yönetimi Sertifika Programı’nın ikinci grup eğitimine 26 acente katılıyor. Acente İşletmeciliği, Yönetim Becerileri, İnsan Kaynakları, Finansal Planlama, Acente Mevzuatı gibi bir işletme için büyük önem taşıyan 5 farklı modülden oluşan ve toplam 60 saatte tamamlanacak programa katılan acenteler, Bilgi Üniversitesi’nden alacakları sertifika ile mezun olacaklar.
Kayıt için gençlerin eğitimlerine destek olmak üzere Türk Eğitim Vakfı’na bağışta bulunma şartı aranan ‘21. Yüzyıl Acente Sertifika Programı’na katılan İstanbul’un başarılı acenteleri, kariyerleri için zengin içerikli bir eğitim programına dahil olurken, önemli bir sosyal sorumluluk projesinin de parçası oldular.

‘ACENTELERİMİZİ EĞİTİMLE İLERİYE TAŞIYORUZ’
Aksigorta Satış Akademisi kapsamında Aksigorta acentelerine özel eğitim planlamasının yapıldığını ve 2015 yılında 5 ana başlıkta toplam 10 gün eğitim gerçekleştirildiğini belirten Aksigorta İnsan Kaynakları Genel Müdür Yardımcısı Özge Pala, “Sektörümüzün gelişmesinde önemli pay sahibi olan acentelerimizin işlerinde fark yaratarak işletmelerini ve Aksigorta’yı daha da ileriye taşımaları için kesintisiz eğitimin gerekliliğini biliyoruz. Gelişimlerine destek olmak üzere kurduğumuz Aksigorta Satış Akademisi ile acentelerimizin yönetsel, teknik ve kişisel bilgi ve becerilerini geliştirmeye yönelik nitelikli içerikler geliştirdik. Bu doğrultuda gelişimlerine katkı sağlamaya devam edeceğiz” dedi.

Yorum yazın