Dubai Starr acentelerini Dubai’de ağırladı

 Dubai Starr acentelerini Dubai’de ağırladı

Dubai Starr, 2015’in ilk 3 aylık kampanyasını kazanan acentelerini Dubai’de ağırladı. Hem yılın ilk döneminin yorgunluğunu atmak hem de yılın ikinci yarısına daha da moralli girmeyi hedefleyen Dubai Starr kampanyasına yıl içinde oldukça yoğun bir katılım oldu. Kazanan acenteler iki şirket hissedarından biri olan Oman Insurance’ın merkezinin bulunduğu Dubai’de ağırlandı. Hem şirket isminin içinde bulunması hem de önceki gezinin oldukça beğeni toplaması nedeniyle ziyaret etmek için Dubai ikinci defa tercih edildi.
Acentelere, Satış Pazarlamadan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Murat Cem Çağlayan ve Oto Kaza Sigortaları Müdürü Ozan Şahin eşlik etti. 3 gün boyunca çeşitli aktivitelerin yanında, acenteler denize girebilmenin de keyfini doyasıya çıkardı.
Gezi süresince, Dubai’de sembol haline gelen ve kıyıdan 280 metre uzakta,  deniz üstünde yapay bir ada üzerine inşa edilen Burj Al Arap Oteli, içinde 1.200 dükkânı ile dünyanın en büyük alışveriş merkezi unvanı alan Dubai Mall ve inşaatı 2010 yılında tamamlanan, 828 metrelik yüksekliği ile dünyanın en yüksek gökdeleni olan Burj Khalifa yakından görüldü. 160 katı kullanılabilir olan yapının, yaklaşık 150. kattan sonra geri kalan katları çelik.  Bu da yapıya, dünyada ilk defa betonarme kütle üzerine çelik konstrüksiyonla devam edilen ilk bina özelliğini kazandırıyor.

DÜNYANIN 3. BÜYÜK CAMİSİ ZİYARET EDİLDİ
Gezinin ilk günü otele sabah girdikten sonra kahvaltı yapılıp şehir turuna başlandı. Tur esnasında Sheikh Mohammed Palace, Sheikh Hamdan Palace, Rigga Caddesi, Jumeriah Burj Al Arab ve Palmiye Adası görüldü. Öğle yemeği Liman Bölgesi’nde bulunan Bazerkan Restaurant’ta yenildikten sonra deniz ve güneşin tadı çıkarıldı. Akşam yemeği ışıklı su gösterisi eşliğinde Abd El Wahap Restaurant’ta yenildi.
Ertesi gün dünyanın en büyük alışveriş merkezi olan Dubai Mall’daki alışveriş turundan sonra 4×4 Land Cruiser Jeepler ile çöl safarisine katılınıp, akşam yemeği Bedevi Çadırları’nda yenildi. Gezinin 3. günü de Abu Dhabi’ye doğru yola çıkıldı. Dünyanın 3. büyük camisi olan ve eski Abu Dhabi Emiri Sheikh Zayed tarafından yaptırılan cami ziyaret edildi. Ardından Ferrari World’e gidildi ve öğleden sonraki tur tamamlanarak geri dönüldü. Palmiye Adası üzerinde inşa edilmiş olan Atlantis Otel’de keyifli bir akşam yemeği ile gezinin son günü de tamamlandı. 828 metre yüksekliği ile dünyanın en yüksek gökdeleni olan Burj Khalifa yakından görüldü.

İlginizi Çekebilir

Leave a Reply