Demir Sağlık ve Hayat’tan Kocaeli Üniversitesi’ne PCR cihazı desteği

 Demir Sağlık ve Hayat’tan Kocaeli Üniversitesi’ne PCR cihazı desteği

Tüm dünyayı ve ülkemizi etkisi altına alan COVID-19 salgınından korunmak kadar güvenilir teste en hızlı şekilde ulaşabilmek de önemli. Demir Sağlık ve Hayat Sigorta, Kocaeli Üniversitesi Hastanesi’ne PCR test cihazı bağışlayarak destek verdi, ülkemizin pandemi ile mücadelesinde katkıda bulundu.

Pandemi ile mücadelede maske, mesafe ve hijyen kurallarına uymak kadar güvenilir teste en hızlı şekilde ulaşabilmek de önemli bir yer tutuyor. Demir Sağlık ve Hayat, salgının başından bu yana PCR testi hizmeti veren Kocaeli Üniversitesi Hastanesi’ne PCR test cihazı hibe ederek, ülkemizin pandemi ile mücadelesine destek oldu.

DAHA ÇOK VATANDAŞIMIZ GÜVENİLİR PCR TESTİNE ULAŞACAK

Demir Sağlık Genel Müdürü Viktor Hodara ve Lastik-İş Sendikası Başkanı Alaaddin Sarı beraberindeki heyet, Kocaeli Üniversitesi Hastane’sini ziyaret ederek Araştırma Laboratuvarları Merkezi Antikor Üretim Birimi tarafından kullanılmak üzere hibe edilen cihazı yerinde gördü. KOÜ Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Zafer Utkan ve KOÜ Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. Zafer Cantürk’ün de eşlik ettiği ziyarette, Demir Sağlık Genel Müdürü Viktor Hodara şu açıklamalarda bulundu: “Demir Sağlık olarak, ülkemizin pandemi ile mücadelesine katkıda bulunmuş olmaktan dolayı mutluluk duyuyoruz. Eğitim kurumlarımız, sağlık sektörünün geleceğidir. Değerli eğitim kadrolarıyla ülkemiz için son derece önemli ve gurur verici çalışmalar yapan Kocaeli Üniversitesi Hastanesi’ne yapmış olduğumuz destek, bizim için bu anlamda da çok kıymetli. Biz her zaman “Sağlık Herkesin Hakkı” diyerek çalışmalarımıza devam ettik. Bu bölgede çok sayıda sigortalımız bulunuyor ve bölgeye her zaman özel bir önem gösteriyoruz. Sigortalımız olsun ya da olmasın bölgedeki tüm vatandaşlarımızın güvenilir PCR testine ulaşabilmesi bizim için çok önemli ve anlamlı olduğundan böyle bir girişimde bulunduk. Sağlık sektörüne olan desteğimiz her zaman devam edecektir.”

İlginizi Çekebilir