Çocuklar için eğitici mobil uygulamalar

 Çocuklar için eğitici mobil uygulamalar

Çocuklarımızın evde bolca vakit geçirdiği bu dönemde hem eğitici hem de öğretici nitelikleriyle onlara eğlenirken öğrenmeyi vadeden mobil uygulamaları sizler için derledik:

Duolingo

çocuk-uygulama-eğitim

Çocuğunuzun yabancı bir dil öğrenmesini sağlamanın en basit ve eğlenceli yolu olan Duolingo, klasik yabancı dil öğrenme uygulamalarına göre basit kullanımı, arayüzü ve 23 dildeki eğitim programlarıyla çocukların kolayca yabancı dil öğrenmesini sağlıyor. Uygulama içerisinden bir çalışma programı hazırlayabilir ve bu çalışma programı ile günlük ayıracağınız süreyi belirleyebilirsiniz.

İndirmek için:

Da Vinci Kids

çocuk-uygulama-eğitim

Fen, matematik, teknoloji, yaratıcılık, tarih, doğa, yaşam, spor konularında 200 saatten fazla içerik barındıran Da Vinci Kids, çocuklar için düşünme yeteneğini geliştirmeye yardımcı olan video içerikler sunan bir uygulama.

İndirmek için:

Star Walk 2

çocuk-uygulama-eğitim

Star Walk; gökyüzünü, uzayı ve yıldızları merak eden çocuklar için bir uygulama. Teleskop ihtiyacını ortadan kaldıran Star Walk, telefonu ya da tableti gökyüzüne tuttuğunuzda yıldızların konumunu görmenizi sağlıyor.

İndirmek için:

Mental UP

çocuk-uygulama-eğitim

Uygulama mantık, hafıza ve odaklanma yeteneklerini artıran, görsel ve sözel zeka gelişimini de destekleyen bilimsel oyunlar içeren Mental Up, hafızayı geliştirerek unutkanlığı azaltıp çocukların daha hızlı öğrenmesini, konsantrasyon gücünü artırarak derslerin daha verimli geçmesini ve çocukların güçlü yönlerini keşfetmelerini sağlıyor.

İndirmek için:

WWF Together

çocuk-uygulama-eğitim

“Doğayı ve tür çeşitliliğini hep birlikte koruyabiliriz” mottosuyla bizi karşılayan WWF Together, uygulaması, origami sanatını kullandığı nesli tükenmekte olan 16 türdeki hayvanı; özellikleri, popülasyonları, doğal yaşam ortamları, kilo ve boyları gibi bilgileriyle daha yakından tanıma fırsatı sağlıyor.

İndirmek için:

Lightbot: Kod Saati

çocuk-uygulama-eğitim

Çocuklar için en iyi başlangıç kodlama uygulaması olan Lightbot, kodlamanın temel kavramlarını ve bilgisayar programcılarının kod yazmak için kullandıkları mantığı basit bir oyunla tanıtır.

İndirmek için:

İçimdeki Hazine

çocuk-uygulama-eğitim

Otizm spektrum bozukluğu, down sendromu ve öğrenme zorlukları yaşayan çocukların eğitimine dijital bir destek vermek için çocuk psikologları ve eğitmenler gözetiminde geliştirilen İçimdeki Hazine, uluslararası sertifikalı ve ödüllü bir eğitici oyun uygulaması. Aynı zamanda tüm öğrencilerin kullanabileceği nitelikte bir içerik zenginliği sunuyor.

İndirmek için:

 

Gizem Tufan

İlginizi Çekebilir