AXA’nın üniversitelere Araştırma Fonu desteği artıyor

AXA Grubu’nun bilimsel araştırmalara destek vermek amacıyla kurduğu uluslararası AXA Araştırma Fonu (AXA Research Fund) riskleri anlama ve azaltma hedefi kapsamında 2015 yılında 19 ülkeden 44 yeni bilimsel araştırmaya 15 milyon euro destek sağlıyor.
“Bugün yapılan araştırmalar geleceğimizi daha iyi korumamızı sağlayacak” hedefi ile oluşturulan AXA Araştırma Fonu kapsamında her yıl öncelikli olarak yaşam riski, sosyo-ekonomik riskler ve çevresel riskler konularındaki araştırma projelerine yer veriliyor. Fon, 2007 yılından itibaren 30 ülkede 183’ü yaşam riskleri, 156’sı çevre riskleri ve 110 tanesi sosyo-ekonomik riskler konulu olmak üzere toplamda 449 araştırma programına 131 milyon euro destek sağladı. Fon, 2015 yılında 19 ülkede 44 yeni araştırmaya destekte bulunarak çalışmalarına hızla devam ediyor.
AXA Araştırma Fonu’nun yeni projelerinin tanıtıldığı 2 Nisan’daki yıllık törende açıklamalarda bulunan AXA Grup Yönetim Kurulu Başkanı ve CEO’su Henri de Castries, global riskler konusunda bilinçlendirmenin toplumların korunması ve gelişimi için yüksek önem taşıdığını belirtti. Castries, AXA Araştırma Fonu vasıtasıyla desteklemekten gurur duydukları tüm dünyadaki 449 araştırma ekibinin, iklim değişikliği, salgın hastalıklar, yaşam süresi, sosyo-politik olaylar gibi çeşitli alanlardaki büyük risklerin sonuçlarını öngörme, engelleme ve mücadele etme konusunda topluma yardımcı olduğunun da altını çizdi.

Yorum yazın