Axa’dan küreselde rekor kâr

Axa Grubu 2015 yılsonu rakamlarını açıkladı. Grubun toplam gelirleri 99 milyar euro olarak gerçekleşirken, faaliyet kârı da tarihinde en yüksek rakama, 5.6 milyar euroya ulaştı. Axa’nın güçlü gelir elde ettiği 2015 yılında toplam sermayesi 68.5 milyar euro oldu. Axa Grubun 840 milyar euro varlık toplamı ve %205 olarak gerçekleşen sermaye yeterlilik oranı ise güçlü bilançosunu kanıtladı. Dünyada 59 ülkede 157 bin çalışanıyla 103 milyon müşteriye hizmet veren Axa Grubu hedeflerini zorlu makroekonomik şartlara rağmen başarıyla tamamlayarak 2010-2015 döneminde grup olarak güçlenmeye devam etti.

AXA Grup CEO ve Yönetim Kurulu Başkanı Henri de Castries, müşterilerini korumaya ve memnuniyetlerini artırmaya odaklanmaya devam edeceklerine dikkat çekerken “Sürdürülebilir büyümeyi başarmak ve tüm paydaşlarımıza değer katmak hedefiyle, Axa Grup’u teknolojik değişimlerin hızına ve müşterilerin ihtiyaçlarına adapte etmek için girişimlerde bulunuyoruz.” dedi. Castries, grubun finansal gücü ve tüm dünyadaki Axa ekipleri tarafından başarıyla yürütülen girişimler sayesinde AXA markasının zorlu faaliyet ortamında başarılı sonuçlar elde etmeye devam edeceğine vurgu yaptı.

Axa Sigorta CEO ve Yönetim Kurulu üyesi Guillaume Lejeune ise, Axa Grup’un yetkililerin Türk sigorta sektörü için gerekli düzenlemeleri yapacaklarına inandığını dolayısıyla Türk sigortacılık sektörüne ve Axa Sigorta’ya büyük bir güven ve bağlılık duyduğunu belirterek, “Türkiye, Axa’nın stratejik gelişiminde önemli bir rol oynamaktadır ve Türk sigortacılık sektörü, Axa Grubu için kritik öneme sahip bir büyüme alanıdır. Axa Sigorta, Axa Grup’un, Türkiye sigortacılık sektörüne karşı güçlü bir taahhüt taşıması ve şirketin hedeflerini gerçekleştirmesi konusunda yüksek bir inanca sahip olmasının verdiği kuvvetle sektördeki sürdürülebilir ve başarılı gelişimini devam ettirecektir.” dedi.

Yorum yazın