AXA’yla kredi kartı işlemleri daha güvenli

Axa Sigorta sigortalılarının veri bilgilerini korumak için önemli bir adım atıyor. Şirket, kredi kartı bilgilerinin korunmasını hedefleyen “Uluslararası Kredi Kartı Veri Güvenliği Standartları” çerçevesinde, ülkemizde bankalararası kredi kartı işlemlerinin hizmet sağlayıcısı olan BKM (Bankalararası Kart Merkezi) ile ortak bir projeye imza attı.
Müşteri kredi kartı bilgilerinin korunmasını sağlayan, oldukça önemli Axa ve BKM işbirliği sonucunda, kredi kartı sahibinin sadece TCKN numarası ile kredi kartının ilk 6 ve son 4 numarası gerekiyor. Oluşturulan yeni elektronik ortam sayesinde artık müşteri kredi kartı bilgileri hiçbir şekilde şirket veri tabanında tutulmuyor.
Axa Sigorta Satış ve Pazarlamadan Sorumlu Başkan ve İcra Kurulu Üyesi Özer Şimşek yaptığı açıklamada, şirketi müşteriye dokunan her noktada adım adım ileriye taşıdıklarını, süreç ve sistem geliştirmeleri ile müşterilerinin hayatını kolaylaştıran, hızlandıran pek çok uygulamayı hayata geçirdiklerini belirtti. Şimşek, Axa’nın dijital dünyada yeni uygulamalarla sigortalılarına farklı çözümler sunduğunu ve dijital pazarda
hızla ilerlemeye devam ettiğini sözlerine ekledi.

Yorum yazın