Axa Sigorta’da görev değişikliği

2002’den beri AXA HOLDİNG Yönetim Kurulu Başkanı ve CEO pozisyonunda görev yapan H. Cemal Ererdi, CEO’luk görevini 31 Mart 2015 tarihinde, Hazine Müsteşarlığı Sigortacılık Genel Müdürlüğü’nün onayını müteakip meslektaşı Guillaume Lejeune’e devrederek AXA SİGORTA ve AXA HAYAT VE EMEKLİLİK’in Yönetim Kurulu Başkanı oluyor. Cemal Ererdi’nin AXA HOLDİNG Yönetim Kurulu Başkanlığı ise devam edecek. Guillaume Lejeune AXA Grup bünyesinde 1996 yılından itibaren çeşitli ülke ve operasyonlarda görev aldı, son olarak da AXA Fransa’da Operasyon Başkanlığı görevinde bulunuyordu.
Konu hakkında açıklama yapan AXA Grup İcra Kurulu Üyesi ve Akdeniz ve Latin Amerika Bölgesi CEO’su Jean-Laurent Granier şunları söyledi:
“AXA Holding, AXA SİGORTA ve AXA HAYAT ve EMEKLİLİK şirketlerimizin 2002 yılından itibaren CEO’luğunu yapan ve bu dönem içinde şirketlerimizin Türk Sigorta piyasasında dikkat çekici başarılar kazanmasına katkı sağlayan Sayın Cemal Ererdi’nin görevinden ayrılma talebi şirketimiz Yönetim Kurulu’nca kabul edilmiş, ancak Yönetim Kurulu Başkanı olarak şirketimizdeki çalışmasına devam etmesi talebimiz kendisince de uygun bulunmuştur.
Sayın Ererdi’nin görev değişikliği Mart ayının sonundan itibaren geçerli olacak olup Hazine Müsteşarlığı Sigortacılık Genel Müdürlüğü’nün onayını müteakip Genel Müdürlük görevi daha önce AXA Grubu bünyesinde çeşitli üst düzey görevler üstlenmiş olan Sayın Guillaume Lejeune tarafından devralınacaktır.
AXA Grup için çok önemli bir pazar olan Türkiye piyasasında ekiplerimiz ve operasyonumuzun yönetiminde gösterdiği üstün çalışmaları için Sayın Ererdi’ye derin şükran ve teşekkürlerimi sunarım. Guillaume Lejeune’ün sahip olduğu birikimle bu görevi layıkıyla yerine getireceği ve şirketimizin pazardaki lider konumunu daha da güçlendirerek sürdüreceğine inancım tamdır.”

GUİLLAUME LEJEUNE:
1966 doğumlu olan Lejeune, Hautes Etudes Commerciales (HEC Paris) ve Centre d’Etudes Actuarielles (Aktüerya Bölümü) mezunu olan Lejeune, 1990’da Eurosept’te danışman olarak ve sonrasında 1995’te AT Kearney’de müdür olarak çalışma hayatına başladı.
AXA Grubu’na 1996 yılında katılan Lejeune; ilk olarak AXA GMS, Plan Bütçe ve Raporlama Departmanında, Amerika, İngiltere ve Asya Bölgelerinin finansal kontrolünden sorumlu olarak çalıştı.
Daha sonra sırası ile 1999’da AXA Conseil’de Satıştan sorumlu Bölüm Başkanı, 2001’de AXA Fransa, Genel Müdür Yardımcısı, 2003’te AXA Fransa, Güney Batı Bölgesi Satış Bölüm Başkanı, 2006’da AXA Fransa Finansal Kontrol ve Strateji Yöneticisi, 2008’de AXA Meksika, Mali İşler Başkanı ve 2011 yılından itibaren, AXA Fransa’da Operasyondan sorumlu Başkan olarak çalışmıştı. Şu anda evli olan Lejeune’nin 4 çocuğu bulunmaktadır.

İlginizi Çekebilir

Leave a Reply