Astro günlük 9 Şubat 2021

Astro günlük 9 Şubat 2021

Bugün Ay saat 07:47 ile 13:25 arasında boşlukta ilerliyor. Önemli kararlarımızı alırken, yeni bir işe başlarken bu saat aralığını kullanmamaya çalışalım. Zira işlerimizin boşlukta, havada asılı kalma olasılığı var. Eğer birileriyle görüşmemiz gereken konular var ise saat 13:25 sonrasına erteleyelim. O saatte Ay’ın İkizler burcuna girmesi ile birlikte daha kuvvetli diyaloglar kurabileceğiz.

Şubat ayı üretmek, koşturmak, aksiyon almak istediğimiz bir ay. Bir şeyler yapmak istiyor ama ne yapacağımızı bilemiyor olabiliriz. Bazen elimizi attığımız her şey kuruyor, dökülüyor gibi hissedebiliriz. Düşünürüz, taşınırız, planlar yaparız ve hep isabetli adımlar atmak isteriz. Yolumuza hiç taş çıkmasın, hiç takılıp düşmeyelim, hiçbir engebe ile karşılaşmayalım isteriz. Hayatın gerçeklerini göz ardı edip bu arzulara sımsıkı sığınırız.

Fakat hayatın bizim için farklı planları vardır. O bizim bakış açımızın tersine, sonuca değil yola odaklıdır. Bunu bir yolculuk olarak değerlendirmeyi öğretmek ister. Yolculuğun tadını çıkarmamızı, anın kıymetini bilmemizi ister. “Anı yaşa” dillere sakız olsa da kaç kişi bunu başarabilmiştir? Kaç kişi sırtına yaslanıp gözlerini kapatıp yavaşlayabilmiştir? Daha çok bir şeyleri oldurmaya, olmayan şeylere dert yanmaya meyilliyiz.

Sınırsız hayal kurmak bize verilmiş büyük bir nimet olsa da hayatın yazılı kurallarını göz ardı etmemek gerekiyor. Hedeflerimiz, planlarımız her zaman olmalı ama sadece bunların gerçekleşip gerçekleşmemesine takılı kalmak bizi yıpratır. Ve hayat bizi eğmek, bükmek için elinden geleni yapar. Esnek olmalı, yeniliklere açık olmalı, uyum sağlayabilmeli ve en önemlisi her koşulda kendimizi mutlu edebilmeliyiz. Eğer istersek kendimizi mutsuz edecek 1 milyon sebep bulabiliriz. Eğer istersek kendimizi mutlu edecek 1 milyon sebep de bulabiliriz. Seçim bizim.

Sevgiyle kalın.