Astro günlük 6 Şubat 2024

 Astro günlük 6 Şubat 2024

6 Şubat deprem felaketinin yıl dönümünde, acı ve üzüntü duygularını oldukça yoğun bir şekilde hissedebiliriz. Konuşmalar, görüntüler, paylaşımlar yaşanılan travmaları tetikleyebilir. 10 Şubat’ta gerçekleşecek Kova yeni ayında Boğa burcundaki Uranüs’ün etkili olması, astrologların “deprem olacak” söylemlerini artırabilir. Bazı astrologlar sırf izlenmek, okunmak için geçtiğimiz sene 5 Şubat tarihinde gerçekleşen Aslan dolunayının depremleri tetiklediğini, yine aynısını beklendiğini söyleyip prim yapmaya çalışabilirler. Korku, endişe, çaresizlik, öfke yaşarken, uyku düzeninde bozulmalar görülebilir. Söylemlere inanmayalım, psikolojimizi korumaya çalışalım.

Ayrıca bu akşam Miraç Kandili idrak ediliyor. Sözlükte “yukarı çıkmak, yükselmek” anlamındaki urûc kökünden türemiş olan mi‘râc kelimesi “yukarı çıkma vasıtası, merdiven” demektir. Terim olarak Hz. Peygamber’in göğe yükselişini ve Allah katına çıkışını ifade eder.

Kandil olması vesilesi ile bugünü ibadet etmeye ayırabiliriz. Depremde kaybettiklerimiz için dua edebilir, sahip olduğumuz her şey için şükredebiliriz. Günlük hayatın koşuşturmasında, sahip olduklarımız sıradan veya bayağı gelebilir. Bizim normal, olağan gördüklerimiz, başkalarının uzun zaman arzuladığı, gerçekleştirmek istediği şeyler olabilir. Elimizdekinin kıymetini bilmeli, onlara değer vermeliyiz. Kaybettikten, yok olduktan sonra üzülüp, dövünmek yerine mevcut halimizle mutlu olmayı öğrenmeliyiz. Bugün saat 08:06 – 15:08 aralığında Ay boşlukta ilerliyor, işlerimizin boşlukta asılı kalmaması için planlama yaparken göz önünde bulunduralım.

Cansın Adalı

İlginizi Çekebilir