Astro günlük 5 Mayıs 2023

Astro günlük 5 Mayıs 2023

Bugün saat 20:33’te Akrep burcunun 14 derecesinde Ay tutulması gerçekleşiyor. 20 Nisan’da meydana gelen 29 derece Koç burcundaki Güneş tutulması ile tutulma mevsimine başlamıştık. Tutulmalar, doğum haritamıza denk geldiği alanlara hayatımıza birçok yenilikler ve krizler getirir. Ruh halimiz, duygularımız, psikolojimiz de nasibini alır. Uykularımız bölünür, bazen gözümüzü kırpmadığımız gecelere yol açar, bazen ise kabuslardan bıkar usanırız. Özellikle Ay tutulmasında bu etkiler daha fazla iken Akrep burcu gibi su elementlerinde katlanarak artar. Bugünkü tutulma ülkemiz için de çok önemli olaylara gebe olduğundan kafamızı çevirdiğimiz her yere, konuya tesir ediyor.

Akrep burcu intikamı, hırsı sever ve tıpkı bir akrep gibi derinden, gizli gizli sokularak beklemediği anda sokar, zehrini akıtır. Fakat aynı zamanda Akrep burcu şifalanmayı, dönüşümü anlatır. Çok bilgedir ve bu bilgeliği ile övünmeyi asla sevmez. Yani Akrep burcunun birden fazla versiyonu vardır. Temsil ettiği gibi derindir, gizemlidir asla yüzeysel değildir. O’nu anlamak da hiç kolay değildir. Bu tutulma ile hayatımıza hangi Akrep’i çekeceğimizi kendimiz belirleyeceğiz.

İçimizde kabaran kıskançlık, kıyaslama, kin duygularının oyuncağı mı olacağız? İkili ilişkilerimizdeki davranış şeklimizi bu duygular mı belirleyecek? Yoksa önce kendimize sonra etrafımızdakilere şifa mı olacağız? Bildikçe aslında hiçbir şey bilmediğimizi farkına varabiliriz. Bilgi okyanusunda payımıza düşenin bir damla bile olmadığını keşfedebiliriz. Dürtülerimizin kurbanı olup pişmanlıklar girdabında kaybolmak ya da sevginin, huzurun kollarında güven içinde akışa teslim olmak, bu tutulmada seçim sizin!

Sevgiyle kalın.

Cansın Adalı