Astro günlük 3 Ocak 2022

Gün geneline Jüpiter’in Ay düğümleri ile gergin açısı hakim. Jüpiter, finans, din, hukuk konularını ve büyümeyi, genişlemeyi temsil eder. Bu nedenle bugün ekonomi piyasalarında manipülatif hareketler, abartılı yükselişler ile karşılaşabiliriz. Paniğe kapılıp ani kararlar almamalıyız. Serinkanlı bir şekilde pozisyon almaya gayret edelim.

Sabah saatlerinde diyalog kurmakta çok başarılı olabiliriz. İş yerinde 2022 planlarımızı paylaşabilir, bir ekiple çalışıyorsak sağlıklı görev dağılımı yapabiliriz. İş birliğine, desteğe ihtiyacımız varsa çekinmeden dile getirebiliriz.

Neptün hayallerin, sezgilerin gezegeni. Ay ise duyguları, bilinçaltını anlatıyor. Bugün Ay ve Neptün olumlu bir etkileşim halinde. Duygularımız çok yoğun olabilir, hassas olabiliriz. Olur olmadık alınabiliriz, film izlerken hüngür hüngür ağlayabiliriz. Sanatla uğraşıyorsak ilham gelebilir. Aklımıza şahane bir tasarım fikri düşebilir, soyut bir resim çizebiliriz. İlla profesyonel düşünmemiz gerekmiyor, sevgilimize şiirler de yazabiliriz. Derdimizi, sıkıntımızı paylaşmak isteyeceğimiz bir gündeyiz. Arkadaşımızla sohbet ederken bir anda ağlayacak bir omuz bulduğumuz için her şeyimizi ortaya dökebiliriz.

Ay-Neptün açısı nedeniyle bu gece rüyalarımıza dikkat edelim. Bilinçaltımızdan neler ortaya çıkacak? Bize nasıl bir mesaj var? Rüyamızda kendimizi ağlarken mi göreceğiz yoksa sürekli koşarken mi? Yaşadığımız stres kendisini nasıl dışarıya atacak? Rüyalarımıza mutlaka kulak verelim. Mümkünse bir günlük tutup onları takip edelim. Aslında bize bir sürü şeyler anlatıyorlar da günlük hayatımızın koşturmacasında göz ardı ediyoruz.

Sevgiyle kalın.