Astro günlük 29 Aralık 2021

Jüpiter Balık burcuna geçiyor, dertlerimize derman bulma şansı artıyor. Gökyüzünde hep olumsuz şeyler mi oluyor hiç mi huzura kavuşamayacağız derken Jüpiter bizi rahatlatmaya geliyor. Şansımız artıyor, sezgilerimiz güçleniyor, hayal gücümüz genişleniyor ve en önemlisi ilahi adalet tecelli etmeye geliyor.

Jüpiter 11 Mayıs’a kadar bu burçta seyrederken maneviyatımızın da artması mümkün. Şifalanmak için dua, meditasyon, yoga, reiki, esma gibi kendimize en uygun kanal hangisi ise onu kullanabiliriz. Evrenin işleyişini sorgulayabilir, yaşam felsefemizi değiştirebilir, kendimize bambaşka bir bakış açısı katabiliriz. Örneğin daha önce hiç yoga yapmadıysak ilk denememizde kendimizi bulabilir ve bu alanda ilerleyebiliriz.

Jüpiter genişlemeyi, Balık evrenselliği, bir olmayı, birlik olmayı temsil eder. Katı olduğumuz bir konuda yumuşayabilir, daha önce hiç denemediğimiz bir şeyi deneyebilir, ılımlı ve sabırlı olmayı öğrenebiliriz. Eğer direnirsek esneyene kadar hayat bizi zorlayacaktır. Ve hayat bizi zorlarsa bükülmekten kırılabiliriz, bereketsiz, kısır bir döngüde sıkışıp kalabiliriz. Jüpiter bize bir şans vermeye geliyor ve bu şansı alıp kullanmak bizim elimizde. “Ben şansımı başka yerde arayacağım” diye sırt dönüp uzak diyarlara gidersek o şansı bir daha bulamayabilir, elimizdekinden de olabiliriz. Sonradan pişman olmamak için gelen şansın kıymetini bilip ona göre davranmalıyız.

Jüpiter Balık burcunda iken uzun süredir beklediğimiz ilahi adalet yerini bulacaktır. Atılan bir iftira gün yüzüne çıkabilir, süregelen bir aldatma ortaya çıkabilir. Sürekli kötülük yapan ve “niye buna bir şey olmuyor” dediğimiz bir insanın sonunda hak ettiğini bulduğuna şahit olabiliriz.

Bugün ayrıca Merkür – Venüs kavuşumu nedeniyle dürtülüp ilişkilerimizi masaya yatırma hevesinde olabiliriz. Fakat Venüs retroda olduğundan akılcı konuşmalar yapamayabilir, objektif olamayabiliriz. Derdimizi anlatamayabiliriz, yanlış anlaşabiliriz, yaşanan olayları iyi değerlendiremeyebiliriz. İlişkiyi bitirmeye karar versek bile nedenini anlatmayı beceremeyebiliriz. İlla bir konuşma yapmak istiyorsak iki kere düşünmeli ve kelimelerimizi özenle seçmeliyiz. Karşı tarafın bizi anladığından iyice emin olmadan konuyu kapatmamalıyız. Bugün ayrıca uzun süredir görüşmediğimiz kimselerden haber alabiliriz, karşılaşabiliriz. Bir anda hayatımıza birileri girmek isteyebilir. Mantığımızı bir kenara atmadan hareket etmeye gayret edelim.

Sevgiyle kalın.