Astro günlük 13 Mart 2022

Astro günlük 13 Mart 2022

Bugün Balık burcundaki Güneş ve Neptün kavuşumu kesinleşiyor, etkilerini maksimum seviyede hissediyoruz. Dalgınlığımız had safhalara çıkabilir, unutkanlığımız artabilir. Konuşurken kelimeleri karıştırabilir, dil sürçmesi yaşayabiliriz. Bir yerden çıkmadan önce telefon, cüzdan, anahtar kontrolü mutlaka yapalım zira bir yerlerde bırakıp gitmemiz olası.

Neptün hayallerin gezegeni olduğu kadar imgeleme konusunda da yetenek verir. Bugün çekim yasasını çalıştırmak için mükemmel bir zaman. Hayalini kurduğumuz, uzun zamandır istediğimiz şeyleri çizebilir, tek tek detaylıca yazabiliriz. İstemekten çekinmeyin! Aklınıza ne geliyorsa, bir katalogtan seçim yapıyormuş gibi özgürce isteyin, dileyin.

Bu kavuşum aynı zamanda rüyalarımızın artmasına neden olur. Bilinçaltımızın kuytu köşelerinde kalmış olayların yer aldığı Pandora’nın kutusu açılır ve bu olaylar rüyalarımızda tekrar canlanabilir. Günlük hayatta uzun zamandır görmediğimiz kişileri, ziyaret etmediğimiz yerleri görebiliriz. Rüyalarımızın sırrını çözmek ise tamamen bize kalmış. Bastırdığımız duygular, korkularımız, endişelerimiz hepsi nasıl oluyor da biz uyurken birer birer gözümüzün önüne düşüyor? Ve bize ne anlatmak istiyorlar?

Mutlaka rüyalarınızı takip edin, hele böyle önemli gökyüzü olaylarının olduğu günlerde verilen mesajı kaçırmayın. Uyandığınızda baş ucunuzda bulunan kağıt kaleme sarılın, ailenize anlatın, arkadaşınıza mesaj atın, telefonunuzun notlar bölümüne yazın, nasıl tercih ederseniz fark etmez; yeter ki ilk gözünüzü açtığınızda hatırladığınız detayları kaçırmayın.

Sevgiyle kalın.