Astro günlük 11 Aralık 2021

Astro günlük 11 Aralık 2021

Ay Balık burcunda ilerliyor ve güne Oğlak burcunda Venüs Plüton kavuşumu damgasını vuruyor.

Ay Güneş kare açısı nedeniyle üzerimizde nereden geldiğini anlamadığımız bir gerginlikle uyanabiliriz. Huzursuz ve kendimizi bir kaba koyamayan durumda olabiliriz. Bu duygu karmaşıklığı ile başa çıkmak için kendimizi dizginlemeli ve kuruntulara kapılmamalıyız. Öğleden sonra Ay’ın Venüs ile yapacağı olumlu açı sayesinde biraz daha rahatlayabiliriz.

Venüs Plüton kavuşumunun etkisi birkaç gün sürecek. Bu günlerde yaşadığımız olaylarda Oğlak burcunun aşırı kontrol isteği, kurallara bağlılığı ve temkinli davranışları ile karşılaşabiliriz. Aşk ilişkilerinde aşırı kıskançlık, manipülasyon, takıntılı hareketler yaşanabilir. Farkında olmadan istemediğiniz bir şeyi yapmaya yönlendirilebilirsiniz. Karşınızdaki kişi üzerinizde gücünü gösterecek oyunlar oynayabilir. Fakat bu tarz gizliden yapılmaya çalışılan hareketler beklenmedik bir anda ortaya çıkabilir. Bu kişilerin bir anda maskesi düşebilir, niyetleri gün yüzüne çıkabilir.

Kendimizi daha ciddi ve ağırbaşlı hissedebiliriz. Oğlak burcunun çalışkanlığı ve azmini arkamıza alıp hedeflerimize daha iyi odaklanabiliriz. Yine Oğlak burcunun soğukkanlılığı ile daha önceden önümüze çıkan problemleri bir anda çözebilir, krizleri başarıyla yönetebiliriz.

Özellikle kadınlar arasında haset davranışlar görülebilir. Elde edilen bir başarı karşısında tebrik beklerken karşınızda bir duvar görebilirsiniz. Unutup gittiğiniz bir olay bir anda tekrar gündeme gelebilir ve kindar sözler duyabilirsiniz.

Diyete başlamak için çok uygun bir gün. İştahı kolaylıkla kontrol altına alabilir, dirayetli olabilirsiniz. Sınırları çok iyi çizebilir ve hayır diyebilirsiniz.