Astro günlük 10 Şubat 2024

 Astro günlük 10 Şubat 2024

Gece yarısı saat 01:59’da Kova burcunda bir yeni ay gerçekleşiyor. Akabinde ise Ay 01:59 – 16:42 saatleri arasında boşlukta ilerliyor. Ne kadar ilginç değil mi? Yeni aylar, yeni kararları, yeni başlangıçları ve benim için umudu temsil etse de maalesef bu yeni ay için geçerli değil. Zaten Ay, Güneş ile kavuşup, hemen sonrasında açısız ilerliyor. Bu bile gücünü zayıflatan gösterge! Ve bu kavuşuma dik açı yapan krizlerin temsilcisi bir Uranüs var.

Uranüs Boğa – Akrep hattını tetiklerken, yeni ay da Aslan – Kova hattını canlandırıyor. Özellikle bu burçlarda etkili olacak bu yeni ay doğum haritamıza göre hiç beklemediğimiz alanlarda dönüşüm getirebilir. Sabah işe gittiğimizde yıllardır koltuğunda olan yöneticimizin ayrıldığını öğrenebiliriz. Ya da bu tepe taklak bir devrilme olabilir, istifaya zorlanabilir. “Ölene kadar birlikte” sandığımız kişiler, pat diye ayrılabilir. Ekonomik krizler, zorluklar yaşanabilir.

Uranüs Mayıs 2018’den beri Boğa burcunda. Hem Boğa burcu, hem Uranüs depremleri temsil ettiğinden her yeni ay, dolunay, tutulma ile açı yaptığında “deprem olacak” deniyor. 2026 yılında İkizler burcuna geçene kadar bu söylentileri duymaya devam edebiliriz.

Bu yeni ayın getireceği değişikliklere alışmakta zorlanabiliriz. Ya da Uranüs zihnimizi öyle bir çalıştırır ki, fikirlerimize yetişemeyebiliriz. Değişikliği başlatan biz olabiliriz. İçimizde canlanan heyecanı söndürmeyelim. Eğer “olumsuz” bir olay yaşarsak da ilerleyen günlerde bunu “olumsuz” değerlendirmeyeceğimize emin olalım. Çünkü Uranüs ile yanlış görünen doğru olabilir, kötü görünen iyi olabilir.

Cansın Adalı

İlginizi Çekebilir